پیش بینی وضع آب و هوای کشور 16 و 17 آذر 94

پیش بینی وضع آب و هوای کشور 16 و 17 آذر 94

پیش بینی بارندگی 16 آذر 94

وضعیت آب و هوای کشور شانزدهم آذر 1394

اخرین بارندگی های کشور 16/9/94

اخرین وضعیت راه های کشور 16 آذر 94, پیش بینی وضع بارش در سراسر کشور 16 آذر 94 ,وضع بارندگی 17 آذر 94 ,پیشبینی هواشناسی 16 آذر 94, پیش بینی هواشناسی 17 آذر 94 ,پیش بینی تعطیلی مدارس 17 آذر 1394

اطلاعیه    سازمان هواشناسی  ۱۴/۰۹/۹۴

براساس داده ها و الگوهای پیش یابی هواشناسی از اواخرامروز سامانه بارشی فعالی از جنوب غرب وغرب به کشور وارد شده و روز یکشنبه گستره مناطق بارندگی شمال غرب ، دامنه های زاگرس مرکزی وجنوبی، برخی مناطق جنوب، نواحی مرکزی، دامنه های جنوبی البرز و سواحل دریای خزر را فرا می گیرد، که بارش در شمال غرب و غرب ومناطق کوهستانی جنوب غرب شکل برف پیش بینی می شود. روز دوشنبه با نفوذ توده هوای سرد در نیمه غربی کشور ابرناکی کاهش و بارش قطع می شود و بارش ها در دامنه های شرقی البرز، استانهای ساحلی دریای خزر، شمال شرق و بطور پراکنده در برخی مناطق شرق وجنوب شرق کشور ادامه خواهد داشت. روز سه شنبه با خروج سامانه بارشی در غالب مناطق کشور توده هوای سرد و خشک حاکم خواهد شد که تا اواخر هفته ماندگار خواهد بود. روزهای یک شنبه ودوشنبه در برخی مناطق شرق وجنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و در سه روز آینده خلیج فارس و روز دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و طوفانی پیش بینی می شود. براین اساس شرایط جوی به شرح زیر پیش بینی می شود:
یک شنبه ۹۴/۰۹/۱۵ : بارش برف دراستان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، اردبیل و وبارش برف وباران دراستانهای کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهار محال وبختیاری، کهگیلویه وبویر احمد، شمال فارس، همدان،گیلان، مازندران ،غرب اصفهان، مرکزی و بتدریج قم، قزوین، البرز و تهران و  بارش باران گاهی با رگبار ورعد وبرق در بوشهر و جنوب خوزستان
دوشنبه ۹۴/۰۹/۱۶ :  بارش باران و برف دراستانهای سمنان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی، خراسان جنوبی ، مازندران، گلستان، وشمال اصفهان و رگبار ورعد وبرق  ووزش باد شدید در استان هرمزگان، جنوب کرمان.

بنابراین توصیه می شود اقدامات لازم به منظور کاهش پیامدهای  ناخوشایند بعمل آید و  هموطنان گرامی برای تردد در مناطق شمال غرب، غرب، گذرگاههای البرز و زاگرس تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و پوشاک گرم به همراه داشته باشند. همچنین در این مدت  شناورهای کوچک و قایقهای صیادی از تردد در خلیج فارس خودداری کنند.

اخطاریه   سازمان هواشناسی  ۱۲/۰۹/۹۴

پیرو اخطاریه شماره ۴۷ مورخ سه شنبه ۹۴/۰۹/۱۰، بتدریج از امروز تا دوشنبه هفته آینده با نفوذ هوای سرد از عرضهای شمالی ابتدا کاهش دما در شمال غرب و سپس در غرب و جنوب غرب ، مرکز و شمال شرق و شرق کشور رخ خواهد داد که همراه با گذر موج فعال بارشی است. براین اساس شرائط جوی مناطق مختلف کشور از امروز پنجشنبه تا دوشنبه به شرح زیرپیش بینی میشود: ۱- پنج شنبه ۹۴/۰۹/۱۲ : بارش برف در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه های البرز و زاگرس غربی که به سبب بارش برف اغلب جاده ها بویژه مناطق کوهستانی لغزنده خواهد بود. ۲- جمعه و شنبه ۹۴/۰۹/۱۳ تا ۹۴/۰۹/۱۴: بارش باران و برف و وزش باد شدید در استانهای گیلان، مازندران و گلستان که به سبب بارندگی شدید آبگرفتگی معابر عمومی در شهرهای ساحلی و به سبب بارش برف، لغزندگی و مه آلودگی بویژه در مناطق کوهستانی پیش بینی میشود. ۳- یکشنبه ۹۴/۰۹/۱۵ : بارش برف در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، زنجان، گیلان و دامنه های البرز در استانهای مازندران، قزوین، البرز و تهران و همچنین بارش باران در استانهای ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و خوزستان که در ارتفاعات این استانها بارش به شکل برف می باشد. در این روز در دامنه های البرز و زاگرس غربی به سبب بارش برف اغلب جاده ها بویژه در مناطق کوهستانی لغزنده خواهد بود. شایان ذکر است از روز جمعه تا اواسط هفته آینده کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور پیش بینی می شود که در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز بین ۵ تا ۱۰ درجه و در شمال شرق کشور بین ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس خواهد بود. خلیج فارس طی روزهای جمعه تا دوشنبه و دریای خزر از روز جمعه تا دوشنبه مواج و طوفانی پیش بینی میشود. همچنین با توجه به شمالی شدن جریان هوا از جمعه تا یکشنبه کاهش محسوس دما (بین ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس) بر روی کشور عراق پیش بینی میشود که گاهی با وزش باد شدید شمالی، کاهش دما محسوس تر خواهد بود. بنابراین توصیه میشود اقدامات ایمنی به منظور کاهش پیامدهای ناخوشایاند بعمل آید و هموطنان گرامی برای تردد در گذرگاههای البرز و زاگرس ، تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و پوشاک گرم به همراه داشته باشند و همچنین در ایام یاد شده شناورهای کوچک و قایقهای صیادی از تردد در دریا خودداری نمایند.

اطلاعیه  کشاورزی  سازمان هواشناسی  ۱۰/۰۹/۹۴

پیرو اخطاریه شماره ۴۵ مورخ۹۴/۰۹/۰۹ مرکز پیش بینی  مبنی بر کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور از جمعه تا یکشنبه هفته آتی پیش بینی میشود که در شمال، شمال شرق و شمالغرب کشور دمای کمینه به زیر صفر درجه سلسیوس خواهد رسید و برخی نقاط در شمال شرق کشور در این مدت بیش از ۱۵ درجه افت دما خواهد داشت.از اینرو توصیه می شود با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم در حوزه  کشاورزی انجام گیرد:
– خودداری از انجام عملیات محلول پاشی و سم پاشی در روز های چهارشنبه تا جمعه به دلیل بارش و وزش باد
-ترمیم نایلون ها و شیشه های سالن های تولید گلخانه ها و تهویه و تنظیم دما و رطوبت سالن های پرورش قارچ و انبارها در شمال غرب و شمال
-ذخیره سوخت کافی توسط گلخانه داران و مرغداری ها
-تسریع دربرداشت و تحویل  محصول چغندر قند به کارخانه های قند
-پوشاندن چغندر های قند دپو شده با پوشش مناسب جهت جلوگیری از یخ زدگی
-انتقال کندوهای زنبور عسل به مناطق زمستان گذران
-بازدید از ماشین آلات و اضافه کردن ضد یخ به رادیاتور ماشین آلات کشاورزی و تخلیه محتویات داخل سم پاش ها
-تسریع در برداشت میوه مرکبات (پرتقال و نارنگی)  آماده برداشت با توجه به کاهش نسبی دما و وزش باد در اواخر هفته جاری در استانهای گیلان، مازندران و گلستان
-خوداری از صید ماهی  در استخرها  و دریا از پنج شنبه تا اوایل هفته آتی
-مراقبت از سیستم های آبیاری تحت فشار

اخطاریه   سازمان هواشناسی  ۱۰/۰۹/۹۴

سامانه بارشی که از امروز از غرب وارد کشور شده است، بتدریج غالب استانهای غربی کشور را در بر میگیرد و تا اوایل پنجشنبه موجب بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراین مناطق میشود.  طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه در استانهای ایلام، خوزستان و لرستان بارندگی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش موقت و شدید باد پیش بینی می شود و احتمال آبگرفتگی یا سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در دو استان ایلام و لرستان نیز وجود دارد.

از اواخر پنجشنبه با وزش باد شدید علاوه بر مواج شدن دریای خزر، بارش در استانهای اردبیل، گیلان ، مازندران و از روز جمعه در گلستان تشدید شده و کاهش دمای هوا نیز از روز جمعه آغاز و تا روز دوشنبه ادامه می یابد و طی این مدت حدود ۱۰ تا ۱۵ درجه سلسیوس کاهش یافته وهوای سرد تا پایان هفته آینده ماندگار خواهد بود. بارش در دامنه های شمالی و جنوبی البرز و دامنه های رشته کوه زاگرس به شکل برف خواهد بود.

آسمان شهرهای زیارتی و مقدس کربلا و نجف و مناطق مرکزی و جنوبی عراق طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه نیمه ابری تا ابری، گاهی با رگبار ورعدوبرق پراکنده همراه خواهد بود و روز سه شنبه به سبب  وزش باد شدید در برخی نقاط گردوخاک رخ میدهد. از روز پنجشنبه جریان وزش باد شمالی شده و از جمعه تا یکشنبه کاهش محسوس دما (بین ۷ تا ۱۲ درجه سلسیوس) در نیمه غربی کشور و عراق پیش بینی میشود که گاهی با وزش باد شدید شمالی، کاهش دما محسوس تر خواهد بود.

خلیج فارس طی روزهای جمعه تا دوشنبه و دریای خزر از روز جمعه تا دوشنبه مواج و طوفانی پیش بینی میشود.

بنابراین توصیه میشود اقدامات ایمنی به منظور کاهش پیامدهای ناخوشایاند بعمل آید و هموطنان گرامی برای تردد در گذرگاههای البرز و زاگرس ، تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ و پوشاک گرم به همراه داشته باشند و همچنین در ایام یاد شده  شناورهای کوچک  و قایقهای صیادی از تردد در دریا خودداری نمایند. 

اخطاریه   سازمان هواشناسی  ۰۹/۰۹/۹۴

پیرو اطلاعیه ۷۹ مورخ۹۴/۰۹/۰۸ ، با تشدید بارش باران و  بارش برف در ارتفاعات در بعد از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه وضع هوا دراستانهای نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به شرح زیر پیش بینی می شود:
۱-سه شنبه  ۹۴/۰۹/۱۰ : بارش باران و برف در ارتفاعات در غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام،  لرستان و شمال خوزستان  که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار و رعدوبرق و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و در برخی نقاط بارش تگرگ وجود دارد و در جاده های کوهستانی اختلال در تردد جاده ای به سبب بارش برف و لغزندگی پیش بینی میشود. جنوب عراق و شهرهای مقدس نجف و کربلا با وزش باد و در برخی نقاط گردوخاک و از اواخر وقت گاهی بارش پراکنده باران پیش بینی میشود.
۲- روز چهارشنبه ۹۴/۰۹/۱۱ : استانهای شمالغرب کشور (آذر بایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، اردبیل و زنجان ) با بارش  پراکنده باران و در ارتفاعات بارش خفیف برف در برخی نقاط با اختلال در تردد جاده ای، استانهای جنوب غرب و غرب کشور (ایلام، جنوب کرمانشاه، شمال خوزستان، لرستان و کهگیلویه و بویر احمد ) با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف که در ایلام و لرستان و شمال خوزستان گاهی با رگبار ورعدوبرق و احتمال تگرگ و آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد. شهرهای جنوبی عراق  (نجف و کربلا ) با بارش پراکنده و گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید پیش بینی میشود .
۳- پنجشنبه ۹۴/۰۹/۱۲:  بارش باران در استانهای کهگیلویه و بویر احمد ، چهارمحال بختیاری ،  شمال خوزستان  و در ارتفاعات زاگرس بارش برف،  در شمال و ارتفاعات البرز و شمالغرب کشور با فعالیت شاخه شمالی موج ، بارش برف و در استانهای واقع در غرب کشور بارش برف و باران پیش بینی میشود.
در شهرهای زیارتی جنوب عراق وزش باد شدید و کاهش محسوس دما (حدود ۱۰ درجه سلسیوس) پیش بینی میشود.
شایان ذکر است بتدریج با گذر این سامانه کاهش محسوس و قابل توجه دما در نیمه شمالی کشور از جمعه تا یکشنبه هفته آتی پیش بینی میشود که در شمال، شمال شرق و شمالغرب کشور دمای کمینه به زیر صفر درجه سلسیوس خواهد رسید و برخی نقاط در شمال شرق کشور در این مدت بیش از ۱۵ درجه افت دما خواهد داشت.
از اینرو توصیه می شود با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی توسط هموطنان گرامی و سازمانها و ارگانهای مسئول به شرح زیر بعمل آید:
– احتیاط لازم و به همراه داشتن تجهیزات زمستانی در جاده های کوهستانی مناطق یاد شده.
– انجام پیش گیریهای لازم در مناطق جنوبغرب کشور در مناطقی که احتمال آبگرفتگی معابر وجود دارد.
– عدم تردد در مناطق کوهستانی جنوبغرب به سبب احتمال رعدوبرق و احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت در مناطق جنوبغرب کشور به سبب بارش تگرگ.

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۰۸/۰۹/۹۴

۱٫ بررسی آخرین داده ها والگوهای پیش یابی هواشناسی بیانگر جوی به نسبت پایدار در مناطق مرکزی طی روز های یکشنبه، دوشنبه و اوایل روز سه شنبه می باشد که پیامد آن تداوم آلودگی هوا و پایین بودن کیفیت آن درشهرهای صنعتی وپرجمعیت مانند تهران، کرج، اصفهان، اراک و قزوین می باشد.
۲٫ از بعداز ظهر روز سه شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور ابرناکی، بارش باران گاهی رعدوبرق، وزش باد و درمناطق کوهستانی بارش برف دراستانهای واقع در غرب، جنوب غرب در برخی نقاط شمال غرب کشور آغاز می شود که از اواخر روز سه شنبه استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز را فرا می گیرد. از پنج شنبه با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد در استانهای ساحلی دریای خزر بر شدت بارش افزوده شده که تا جمعه ادامه می یابد و در غالب استانهای کشور با کاهش قابل توجه دما همراه خواهد بود.  براین اساس، شرایط جوی به شرح زیر پیش بینی می شود:
سه شنبه ۹۴/۰۹/۱۰ :  بارش باران و برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان و بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی و بتدریج قم، قزوین، البرز و تهران. شدت بارش در استانهای ایلام، لرستان و کرمانشاه است.
 چهارشنبه ۹۴/۰۹/۱۱ : بارش باران و در ارتفاعات بارش برف دراستانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز و تهران. شدت بارش در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان و کرمانشاه است.
پنج شنبه ۹۴/۰۹/۱۲ و جمعه ۹۴/۰۹/۱۳: اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی.
۳٫ شایان توجه است که با استقرار سامانه بارش زا از دوشنبه بر روی کشور عراق ابرناکی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقت از اواخر دوشنبه و اوایل روز سه شنبه پیش بینی می شود، همچنین کاهش نسبی دما روزهای چهارشنبه و پنج شنبه و کاهش محسوس دما در روزهای جمعه و شنبه رخ خواهد داد.

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۰۲/۰۹/۹۴

براساس آخرین الگوهای جوی یک سامانه بارشی بتدریج از شمال شرق عربستان و کویت وارد شده و روز سه شنبه تا اوایل پنجشنبه در خلیج فارس فعال خواهد بود. با توجه به  خروجی مدلهای عددی گذر شرق سوی این سامانه عمدتا از فراز نیمه جنوبی خلیج فارس  و سواحل جنوبی آن خواهد بود و انتظار میرود این سامانه طی روز سه شننبه تا اوایل پنجشنبه عمدتا در مناطق جنوبی تا میانی خلیج فارس و سپس تنگه هرمز به فعالیت خود ادامه دهد. با وجود هوای گرم مرطوب در سطوح زیرین جو وگسترش تدریجی هوای سرد در ترازهای میانی شرایط برای رخداد ناپایداری همرفتی و تشکیل ابرهای جوششی مهیا خواهد شد. بنابراین طی روزهای سه شنبه تا چهارشنبه وقوع رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید موقت در جزایر خلیج فارس وبا احتمال در سواحل جنوبی بوشهر و سپس سواحل غربی هرمزگان دور از انتظار نمی باشد.  در این مدت خلیج فارس و سواحل بوشهر مواج پیش بینی میشود.  بنابراین توصیه میشود شناورهای کوچک احتیاط لازم را بکار گرفته و از تردد غیر ضروری خودداری شود.

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۰۱/۰۹/۹۴

آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی بیانگر جوی آرام در نیمه شمالی کشور از امروز تا پایان هفته جاری می باشد که پیامد آن افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا بویژه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان و اراک خواهد بود. از این رو توصیه می شود سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماریهای قلبی و تنفسی از تردد غیرضروری در سطح شهر در این مدت خودداری نمایند.    

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۳۰/۰۹/۹۴

بررسی مدلهای عددی نشان میدهد که از روز دوشنبه یک سامانه بارشی در جنوب کشور بتدریج فعال خواهد شد.  با ورود آن  بارش باران در مناطق شمالی و غرب خلیج فارس شروع شده و روز سه شنبه فعالیت این سامانه به سواحل جنوبی و بتدریج با تقویت آن در روز چهارشنبه به جنوب شرق کشور گسترش خواهد یافت. انتقال هوای گرم و مرطوب از عرضهای جنوبی در سطح زمین و انتقال هوای سرد از عرضهای شمالی در سطوح میانی جو موجب تشدید فعالیت تندری (توفانی) در مناطق یادشده از روز سه شنبه تا اوایل پنجشنبه میشود. از این رو استان های تحت تاثیر این سامانه از دوشنبه تا پنجشبه به شرح زیر اعلام می گردد.
دوشنبه ۹۴/۰۹/۰۲:  از اواخر این روز شمال خلیج فارس، استان بوشهر با وزش باد، گاهی با رگبار و رعدوبرق.
سه شنبه ۹۴/۰۹/۰۳: بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، خلیج فارس و تنگه هرمز با وزش باد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و احتمال وقوع تگرگ. شدت ناپایداری و بارش در خلیج فارس و غرب تنگه هرمز خواهد بود.
چهارشنبه ۹۴/۰۹/۰۴: جنوب بوشهر، جنوب فارس، هرمزگان، جزایرخلیج فارس و مناطق مرکزی تا شرقی خلیج فارس، تنگه هرمز، جنوب کرمان و شمال سیستان و بلوچستان، شدت بارش در نیمه شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز می باشد.
پنجشنبه ۹۴/۰۹/۰۵:  هرمزگان، تنگه هرمز، دریای عمان، سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان وزش باد، رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق. شدت بارش در شرق و شمال هرمزگان، غرب و شمال سیستان و بلوچستان خواهد بود.
از این رو،  به سبب رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیلها و رودها و مواج شدن خلیج فارس وجود دارد. در اطلاعیه های بعدی تغییرات و روند فعالیت سامانه جوی به اطلاع خواهد رسید.
توصیه میشود اقدامات لازم برای ایجاد آمادگی در برابرشرایط مخرب جوی بعمل آید.

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۲۹/۰۸/۹۴

براساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در دامنه های شرقی البرز و شمال شرق ابرناکی و دربرخی مناطق بارش باران گاهی با وزش باد پیش بینی می شود که بارش درارتفاعات به صورت برف خواهد بود. این موج روزشنبه درشمال شرق، شرق وجنوب شرق کشور فعال بوده وسبب ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعد وبرق و وزش باد خواهد شدو اواخروقت این روز از مرزهای کشورخارج می شود. براین اساس، شرایط جوی مناطق تحت تاثیر این موج  به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۴/۰۸/۲۹ : بارش باران دراستان های اصفهان، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و بارش برف درارتفاعات این استان ها.
شنبه ۹۴/۰۸/۳۰ : بارش باران دراستان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی،یزد و بارش برف درارتفاعات این استان ها و رگبارو رعد وبرق در شرق هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب سیستان وبلوچستان.
با توجه به پیش بینی بارش برف درارتفاعات توصیه می شود، تمهیدات لازم برای تردد در مسیرهای ‌کوهستانی مناطق یاد شده بکار گرفته شود.
شایان ذکر است که روز شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج خواهد بود.

اطلاعیه   سازمان هواشناسی  ۲۶/۰۸/۹۴

پیرو اطلاعیه ۷۴ مورخ ۲۵ /۸ /۹۴ ، با تشدید بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در بعد از ظهر سه شنبه تا چهارشنبه وضع هوا  در استانهای نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به شرح زیر پیش بینی میشود.

۱- بعد از ظهر  سه شنبه تا ظهر چهارشنبه بارش باران گاهی با تشدید بارش و وزش باد شدید و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، غرب کردستان گیلان، مازندران و زنجان و به سبب آن با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و اختلال تردد در جاده های کوهستانی – در غرب کرمانشاه، ایلام ، لرستان و شمال خوزستان بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید و به سبب آن احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و  سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها

۲- از بعد از ظهر چهارشنبه تا پنجشنبه بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق و وزش شدید باد در نیمه جنوبی استان لرستان و شمال خوزستان و با احتمال زیاد در بوشهر که میتواند موجب آبگرفتگی معابر عمومی وسیلابی شدن رودخانه ها و مسیلها شود.
۳- در استان تهران از اواخر سه شنبه تا چهارشنبه بارش باران و وزش باد  گاهی با رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف  پیش بینی میشود.  از این رو میتواند سبب لغزندگی در جاده و بویژه جاده های کوهستانی شمال استان تهران شود.
توصیه میشود با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده اقدام لازم برای حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی توسط هموطنان گرامی و سازمانها و ارگانهای مسئول بعمل آید.

 

پیش بینی وضع هوای کشور – سازمان هواشناسی

www.irimo.ir/far/wd/1023-پیش-بینی-وضع-هوای-کشور.html

پورتال سازمان هواشناسی کشور · پیش بینی وضع هوای کشور. پیش بینی وضع هوا |شنبه 14 آذر … اطلاعیه شماره 3 سه شنبه مورخ 94/09/10 ویژه هواشناسی کشاورزی. 10 آذر …

اهواز آب و هوا | euronews : اهواز, ایران 10 روز پیش بینی وضع هوا

persian.euronews.com › هواشناسی › آسیا › ایران

پیش بینی وضع هوا اهواز | یورونیوز ، تدارکات برای اهواز, ایران (دما ، باد ، بارش باران…). پیش بینی ده روزه برای اهواز.

وارد نشده: آذر

بزرگترین مرکز تخصصی هواشناسی کشور |

www.tehranweather.ir/

با سلام و عرض ادب به همراهان پایگاه هواشناسی تهران ودر خوشبختانه سامانه اخیر رد پای … ارسال شده توسط علیرضا ابراهیمی در شنبه , ۱۴ آذر , ۱۳۹۴ پیش بینی هوای دامنه های … ادب به مخاطبان و همراهان پایگاه آب وهواشناسی تهران ودر چنانچه انتظار می رفت، در دهه اول آذرپیشبینی وضعیت ۷ روزه آینده تهران سایت freemeteo · سایت Accu weather …

ایسنا – هواشناسي

www.isna.ir/fa/tag/3e84deb7f96004f4703c8f612c29f4a6/هواشناسي

معاون توسعه و پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به اینکه وضعیت تغییر … وضعیت آب‌های تجدیدپذیرکشور، تصور از بین رفتن بحران آب کشور در نتیجه … روزهای دوشنبه و اوایل روز سه‌شنبه (9 و 10 آذر ماه) است که پیامد آن تداوم آلودگی هوا و …. مهر ماه، سبب شد تا نزولات جوی مازندران در هفت ماه نخست سال 94 از دو درصد افزایش در …

پیش بینی وضعیت آب و هوای شهر تهران | خبر فارسی

khabarfarsi.com/weather/341/detail

یکشنبه ۱۵ آذر. مصادف با … ساعت ۰۰:۳۴ به وقت تهرانپیش بینی وضعیت آب و هوای شهر تهران … دما,پیش بینی, زمان پیش بینی, وضعیت باد, سرعت وزش باد, جهت باد …

آخرین اطلاعیه و اخطاریه های سازمان هواشناسی آذر ۹۴ | هواشناسی …

kazeroonweather.mbesoft.ir/1617/

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آخرین اخطاریه ها و اطلاعیه های سازمان هواشناسی کشور هواشناسی کازرون. … در این مدت خلیج فارس و سواحل بوشهر مواج پیش بینی میشود. … وضع هوا در استانهای نیمه غربی کشور و دامنه های البرز به شرح زیر پیش بینی …. بارش باران برای یکشنبه 15 آذر 94 به خصوص برای ساعات عصر و … وزش باد سرد برای سه شنبه 17 آذر.

هواشناسی جزیره

www.iranianweather.blogfa.com/

به روز رسانی شنبه 14 آذر 94 … و روزهای یکشنبه تا سه شنبه 15تا 17 آذر فعالیت آن در کشور گسترده تر … تصاویری زیبا از بارش برف روزهای 16 و 17 دی در کوه گنو بندرعباس ( 17 دی ماه 92) … وضعیت جوی دریایی خلیج فارس و دریای عمان: … در اینجا به مناسبت عنوان وبلاگ(هواشناسی جزیره) پیش بینی ۵ روزه آب و هوایجزیره قشم از سایت …

هواشناسی هرمزگان

www.hormozganmet.ir/

4- سه شنبه 17/9/94: با شدت کمتر تداوم وزش بادهای غربی در خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان. … پیش بینی سه روزه بندرعباس. شنبه 14 آذر. 28° c. 16° c. صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد، دریا … وضع هوایفعلی استان … برگزاری کارگاه آموزشی امربه معروف ونهی از منکر وحضور تعدادی از پرسنل هواشناسی در شرکتآب وفاضلاب هرمزگان.

اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی

www.met-ag.ir/

شنبه, آذر 14, 1394, ثبت نام كاربر ورود به سايت … وضع هوای راههای کشور · هواشناسی هوانوردی ·هواشناسی کشاورزی · معرفی هواشناسی … برای دریافت آخرین وضعیت جوی استان و پیش بینی شهرستان ها بر روی نقشه کلیک فرمایید … کلاس توجیهی پدیده های هواشناسی (خاص النینو) و پیش بینی های پاییز و زمستان امسال، در مورخه 94/8/16 در.

پُرتال اداره کل هواشناسی استان اصفهان

www.esfahanmet.ir/

(تا ۹:۳۰ صبح), سرعت باد, رطوبت هوا, دماي هوا, نام ايستگاه. صاف, ۰, ۰, ۵۰ … پيش‌بيني وضعيت جوي از ساعت ۱۴روز شنبه ۱۴/۹/۹۴ تا ساعت ۱۴روز يكشنبه ۱۶/۹/۹۴. تفسير …

پیشبینی هواشناسی 15 16 17 آذر 94 شرایط آب و هوای تهران در …

beroztarinmatlab.rozblog.com/post/730

۵ روز پیش – پیشبینی هواشناسی 15 16 17 آذر 94 شرایط آب و هوای تهران در روز یکشنبه دوشنبه سه شنبه چگونه است؟ برای دیدن مطلب به بخش زیر مراجعه …

اداره کل هواشناسی استان کرمان

weather.kr.ir/

آب و هوای کرمان ;اداره هواشناسی کرمان پیش بینی آب و هوای کرمان. … آب و هوای کشورهای جهان ·هواشناسی کشاورزی … پیش بینی 14 آذر 94 صاف تا … پیش بینی 16 آذر 94

پیش بینی وضعیت جوی 1 الی 16 فروردین / عید نوروز 94 …

guilanforeca.ir/Agahi/810/پیش-بینی-روزانه-نوروز-94.html

۵ اسفند ۱۳۹۳ ه‍.ش. – پیش بینی وضعیت جوی 1 الی 16 فروردین / عید نوروز 94 / گیلان … هوا برای لحظه ی تحویل سال,وضعیت جوی شمال کشور نوروز94,وضعیت جوی … امروز : پنجشنبه 12 آذر 1394 … سلام ، پیش بینی آب و هوا به صورات روزانه برای ادامه اسفند و همچنین 1 … این نظر توسط حسین در تاریخ 1394/1/14 و17:39 دقیقه ارسال شده است :

پیش بینی دمای هوا و بارندگی ایران در ساعات آینده – هواشناسی …

havashenasi.parsiblog.com/…/پيش+بيني+دماي+هوا+و+بارندگي+ايران+د…

۳ روز پیش – دوشنبه 94/09/16 : بارش باران و برف دراستانهای سمنان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی، خراسان جنوبی … پیش بینی وضعیت هوای کشور در روزهای آینده.

پیش بینی هفتگی – هواشناسی کاسپین

www.caspianweather.ir/cat/1

بررسی وضعیت آب هوا بصورت روزانه و پاسخ به پرسشها, 8, 311, someone …. وظیفه در مورد وضعیت هوایاستان تهران گفت: آسمان امروز تهران، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار‌آلود و فردا …. پیش بینی وضعیت جوی نیمه اول آذر آرامشی کوتاه ، اواخر آذر قفل بی بارشی شکسته میشه! …. پیش بنیی هفتگی 22آبان94======هواشناسی کاسپین.

به پورتال اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خوش آمدید

www.sbmet.ir/

به پورتال اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان خوش آمدید. … وضع هوای فعلی استان سیستان و بلوچستان. اطلاعات موج دریای عمان … بینی هوا · پیش بینی دریایی … 12 آذر 94. النینوی 16-2015 یکی از چهار النینوی قوی از سال 1950 تاکنون می باشد, 30 مهر 94 … مهر 94. پیام ریاست محترم سازمان هواشناسی کشور به مناسبت هفته دفاع مقدس.

اداره کل هواشناسی استان مازندران

www.mazmet.ir/

وضع هوای ساري. هوای حاضر ساعت: ۲۳:۲۰. پیش بینی روزهای آینده … دوشنبه 16 آذر … ۱۰ آذر ۱۳۹۴. اطلاعیه شماره ۱۸ دوشنبه ۹۴/۹/۹ اطلاعیه شماره 18 دوشنبه 94/9/9 ۰۹ آذر ۱۳۹۴. پیش بینی آب و هوایمازندران … پایگاه اطلاع رسانی دولت · ریاست جمهوری · سازمان هواشناسی کشور · وزارت راه و شهرسازی · استانداری مازندران · سازمان امداد و نجات هلال احمر …

پیش بینی 3 روزه وضعیت جوی مورخ 94/07/08 – راهور

rahvar120.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=2559…

صفحه اصلي > اخبار پربیننده > پیش بینی وضعيت آب و هوا در ٣ روز آينده … روز جمعه بارش در سواحل دریاي خزر، دامنه هاي البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور و به صورت پراکنده در ارتفاعات … ١٣:٢٥ – پنج شنبه ١٢آذر ١٣٩٤ / عدد : ٢٢٨٨ / تعداد نمایش : ٢٥٥٢٤ …

اداره كل هواشناسي استان ايلام :: پيش بيني آب و هواي استان ايلام

www.ilammet.ir/prob/

به وب سايت اداره كل هواشناسي استان ايلام خوش آمديد//سال دولت و ملت , همدلی و همزبانی گرامی باد//دانش اقلیمی برای کنش … شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴. 5 دسامبر 2015. 29: 52 : 16. پیش بینی وضعیت آب و هواي استان ايلام … ظ, پيش بيني 3 روزه شهرستان دره شهر.

آگاهی از وضعیت آب و هوا

havashenas.blogsky.com/

برچسب‌ها: کاهش دما، برف، بارش برف، یخبندان، زیر صفر، برف آذر، برف تهران، قطبی، سرما. نوشته شده … پیش بینی وضعیت هوا و بیشینه و کمینه دما تا 3 روز آینده

هواشناسی چالوس، ایران – Havairan

www.havairan.com/weather/Mazandaran/Chālūs

… 6°C سرخس · 15°C نهبندان · 2°C یزد · -3°C قزوین · چالوس · مازندران · ایران. هواشناسی چالوس، مازندران پیش بینی مستقیم آب و هوا رد ایران. آب و هوا بارش دما و سرعت باد …

هواشناسی بندرلنگه و کشور

havaibandarlengeh.blogfa.com/

پیش بینی برای اب و هوا برای کشور … دوشنبه 94/09/16 : بارش باران و برف دراستانهای سمنان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی، خراسان … تحلیل وضعیت آب و هوایی کشور …. + نوشته شده توسط hamed در چهارشنبه سیزدهم آذر ۱۳۹۲ و ساعت 17:2 | یک نظر.

پیش بینی وضع هوای مشهد

havayemashhad.blogfa.com/

پیش بینی وضع هوای مشهد – تحلیل و بررسی نقشه های هواشناسی. … برای دسترسی به آخرین اخبار و اطلاع جویکشور به آدرس نسخه جدید وب سایت هوای مشهد مراجعه فرمایید:.

سازمان هواشناسی

www.khabaronline.ir/tags/2764/سازمان-هواشناسی

ایسنا نوشت: مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور گفت: … پیش بینی باران و تگرگ برای کربلا و نجف در روز اربعین/ استان‌هایی که باید منتظر برف و باران باشند … چهارشنبه 4 آذر 1394 – 17:03:30 … چهارشنبه 27 آبان 1394 – 16:41:40 … سازمان هواشناسی کشور ضمن اشاره به استان‌های پرپارش امروز، ازوضعیت بارشی …

اخبار هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هوای ایران و جهان

khabarpu.com/page/daily/weather.html

آخرین اخبار هواشناسی و پیش بینی وضعیت آب و هوا کشور,سایت هواشناسی,سازمان هواشناسی ایران,پیش بینی وضع … داعش; ☜ اخبار آموزش و پرورش; ☜ آخرین اخبار برجام; ☜ اخبار انتخابات مجلس 94 دهم; ☜ آخرین اخبار یارانه ها ….. 16 ساعت پیش17 ساعت پیش … ۱۳ آذر ۱۳۹۴. بر اثر بارش برف و برودت هوا مدارس آذربایجان شرقی تعطیل شد.

پیش بینی طوفان و گردباد در تهران 17 و 18 مهر 94 | دانلود آهنگ …

newmovie-music94.ir/…/پیش-بینی-طوفان-و-گردباد-در-تهران-17-و-18-…

۱۷ مهر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – پورتال سازمان هواشناسی کشور · پیش بینی وضع هوای کشور. پیش بینی وضع هوا |جمعه17 مهر … … طوفان تهران 18 اردیبهشت 94 وزش باد شدید در تهران 16 اردیبهشت 94 وزش باد و اب … در انتظار رگبار و باران باشید/ پیش بینی آب و هوای روزهای آخر هفته. …. امروز : پنجشنبه 17 …. آذر ۱۳۹۱ –هواشناسی جزیره – BLOGFA.

پیش بینی سازمان هواشناسی احتما بارش باران در 17 استان در …

feedman.blog.ir/…/پیش-بینی-سازمان-هواشناسی-احتما-بارش-باران-در-17

۷ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – تصاویری زیبا از بارش برف روزهای 16 و 17 دی در کوه گنو بندرعباس ( 17 دی ماه 92). زلزله ای به بزرگی …. پیش بینی وضع آب و هوای کشور 1 2 3 4 مرداد 94 :: دانلود 2015 جدید 94 …. باران و برف در مناطق غربی 29 و 30 آذر, آخرین پست .

آب و هوا – قطره

www.ghatreh.com/news/subcat/weather-/0/20

هوای استان تهران روز جمعه سیزدهم آذر ماه بر اساس اطلاعات رسیده ایستگاه های … تهران و با افزایش میانگین غلظت تمام آلاینده های جوی از شرایط پاک به وضعیت سالم تغییر کرد. … رییس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: سامانه هوای سرد تا روز سه …. پاک قرار دارد و انتظار می رود تا روز دوشنبه 16 آذرماه در شرایط سالم باقی بماند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>