نتیجه زیارت امام رضا طبق احادیث شیعه + بخشش گناهان ورود به بهشت

نتیجه زیارت امام رضا طبق احادیث شیعه + بخشش گناهان ورود به بهشت

برچسپ:نتیجه زیارت امام رضا,نتیجه زیارت امام رضا چیست,طبق احادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست,زیارت امام رضا چه نتیجه ای دارد,نتایج زیارت امام رضا چیست در حدیت شیعه,نتیجه زیارت امام رضا چیست,نتایج زیارت امام رضا چیست,دراحادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست,طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا,زیارت امام رضا و نتایج,


طبق احادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست

طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست

بخشش گناهان

ورود به بهشت

هر دو مورد

فضیلت زیارت حضرت امام رضا – علیه السلام –

همان طور که پیش‏تر اشاره شد، حضرت رضا – علیه السلام – از کامل‏ترین مومنان، صدیقان، مجاهدان، صالحان، شهیدان، هادیان امت وهشتمین معصوم و فرزند رسول خدا و امیرمومنان – علیهماالسلام – است و هر کدام از خصلتهاى یاد شده سبب مى‏شود زیارت ایشان از پاداش و آثار خاصى برخوردار باشد،(5) که در این نوشته از توضیح آنها صرف نظر مى‏شود و در این بخش روایاتى را که از پیامبر خدا و ائمه – علیهم السلام – درباره فضیلت زیارت آن حضرت نقل کرده‏اند فراروى خوانندگان مى‏نهیم :

1 – پاداش زیارت حضرت رضا در مقایسه با پاداش حج

جناب شیخ طوسى از حضرت رضا – علیه السلام – نقل کرده است که آن حضرت فرمود:
«در خراسان بقعه‏اى است و زمانى خواهد آمد که آن بقعه همواره محل رفت و آمد و مطاف فرشتگان مى‏شود تا روز قیامت که در صور دمیده مى‏شود و قیامت فرا مى‏رسد.»
پرسیدند: اى پسر رسول خدا! این بقعه کدام بقعه است؟ فرمود:
«این بقعه در سرزمین طوس است، به خدا سوگند! آن زمین باغى از باغهاى بهشت است. هر که مرا دراین بقعه زیارت کند مانند کسى است که رسول خدا را زیارت کرده است و براى او پاداش هزار حج مقبول و هزار عمره مقبول نوشته خواهد شد و من و پدرانم روز قیامت شفاعت کننده او خواهیم بود.»

در روایتى دیگر بزنطى مى‏گوید: نامه حضرت رضا – علیه السلام – را خواندم، در آن نامه چنین آمده بود:
«به شیعیان من بگو زیارت من به اندازه هزار حج پاداش دارد.»
بزنطى مى‏گوید از امام جواد – علیه السلام – از روى تعجب پرسیدم: به اندازه هزار حج؟ آن حضرت فرمود: «آرى: به خدا سوگند کسى که او را زیارت کند در حالى که حق او را مى‏شناسد، به اندازه هزار، هزار حج (یک میلیون حج) پاداش دارد.»

بر طبق روایتى دیگر امام موسى بن جعفر – علیه السلام – فرمود:
«کسى که قبر فرزندم على – علیه السلام – را زیارت کند، پاداش او هفتاد حج نیکو و مقبول خواهد بود.»
مازنى مى‏گوید: از سر تعجب پرسیدم: هفتاد حج؟ فرمود:
«هفتاد هزار حج.»
عرض کردم: زیارت او به اندازه هفتاد هزار حج پاداش دارد؟ فرمود: آرى! بسیارى از حج هاپذیرفته نمى‏شوند. هر کس فرزندم على را زیارت کند ویک شب نزد ایشان بماند، به کسى مى‏ماند که خدا را در عرش زیارت کرده است.»(8)
در برخى از این روایات هفتاد حج و در برخى هزارحج و عمره و در برخى یک میلیون و در برخى هفتاد هزار حج وعمره پاداش زیارت امام رضا – علیه السلام – قرار داده شده است.
این روایات با هم ناسازگارى ندارد؛ زیرا گروهى از روایات به طور روشن نشان مى‏دهد که مخاطبان امام کاظم، امام رضا و امام جواد – علیهم السلام – زمینه و ظرفیت شنیدن فضیلت بسیار گران و ارزشمند زیارت آن حضرت را نداشتند؛ از این رو، امام – علیه السلام – ظرفیت آنان را ملاحظه کرده و باتوجه به آن از ثواب زیارت مرقد مطهر حضرت رضا – علیه السلام – سخن مى‏گفتند. گواه این نکته آن است که آنان از شنیدن حتى اندکى از اجر زیارت آن حضرت شگفت زده مى‏شدند. همان طور که روایات یاد شده نشان‏گر آن است که اجر بالا و ثواب هزارهزار حج براى همه زائران ایشان نیست، بلکه تنها آن دسته از زائران ایشان از آن مرحله از پاداش بهره خواهند برد که از روى معرفت ایشان را زیارت کنند و حق آن حضرت را به گونه‏اى شایسته بشناسند.
افزون بر آن که، همان طور که خواهد آمد، زیارت حضرت رضا – علیه السلام – در همه زمان ها یکسان نیست بلکه در برخى از زمانها فضیلت افزون‏ترى دارد و نیز باید توجه داشت گروهى از زائران در مسیر زیارت به رنج و زحمت مى‏افتند و زیارت براى آنان سختى‏هایى دارد، که پاداش زیارت این گروه بیش‏تر خواهد بود.

2- نشاط و شادابى

زیارت امام رضا – علیه السلام – براى زائرانى که از سر شوق و عشق به بارگاه ملکوتى و قدسى آن حضرت مشرف شده‏اند، فواید گوناگونى دارد. آن حرم پاکیزه و دل‏انگیز سرشار از معنویت است و جذبه‏هایش آن چنان تاثیرى بر جان زائر مى‏گذارد که به مقدار ظرفیتش مى‏تواند از آن چشمه جوشان معنویت بنوشد و در نتیجه اندوه نشسته بر جان او زدوده شده و غمها از جانش رخت بر مى‏بندد. پیامبر اعظم – صلى اللَّه وعلیه وآله – فرمود:
«پاره تن من در خراسان دفن خواهد شد. هر انسان اندوهناکى او را زیارت کند، خداى عزوجل اندوه او را از بین خواهد برد و هر گناهکارى که به زیارت او بشتابد، خدا گناهانش را مى‏آمرزد.»

3- آمرزش گناهان

زمین طوس و آن جاکه فرزند بى همتاى موساى فاطمه – علیهماالسلام – به خاک سپرده شده گوهرى است گرانبهاکه خاک بهشت بر آن حسرت برد و فرشتگان براى زیارت آن گروه گروه از آسمان به زمین مى‏شتابند. فضاى معنوى و الهى حرم مطهر به گونه‏اى است که جان زائران در زلال کوثر ان شست‏وشو داده خواهد شد و گناهشان خواهد ریخت. در واقع، آنان که از سر صدق و براى زیارت پا در آن زمین قدسى مى‏گذارند، خداى عزوجل جامه ذلت معصیت را از تن هایشان مى‏کند و بار سنگین گناه را از دوششان بر مى‏دارد.
در روایات متعددى به این نکته اشاره شده است. امام جواد – علیه السلام – فرمود:
«هرکس قبر پدرم را در طوس زیارت کند، خدا گناهان گذشته و آینده‏اش را مى‏آمرزد(9).»
وشاء مى‏گوید: على بن موسى الرضا – علیه السلام – درباره فضیلت زیارت قبرشان چنین فرمودند:
«به زودى از سر ظلم و ستم با سم کشته خواهم شد. هر کس مرا زیارت کند و حال آن که حق مرا مى‏شناسد، گناهان گذشته و آینده‏اش را خدا مى‏آمرزد.»(10)

4 – نجات و فریاد رسى

بر طبق آیات قرآن و سخنان معصومان – علیهم السلام – قیامت روز دشوارى است؛ روزى است که پرده‏ها کنار مى‏رود و خداى متعال چهره واقعى آدمیان را مى‏نمایاند و همه باید پاسخ گوى اعمال خود باشند. این روز بسى طولانى است و براى رهایى از دشواریهاى آن باید از مراحل مختلف به سلامت عبور کرد. برخى از این مراحل هولناک عبارت است از هنگامى که نامه‏هاى اعمال گناهکاران و صالحان به آنان داده مى‏شود و زمانى که این اعمال با ترازوهاى خاص سنجیده و وزن مى‏گردد و گاه عبور از پل صراط. بر پایه روایاتى که محدثان بزرگ شیعه و سنى روایت کرده‏اند، در آن شرایط حساس، حضرت رضا – علیه السلام – زائرانش را دستگیرى کرده و نجات مى‏دهد.
حمدان دیوانى از آن حضرت در این باره این گونه نقل کرده است:
«هر کس مرا با دورى سرا و مقبره‏ام زیارت کند، روز قیامت در سه جایگاه او را درمى‏یابم و از هولهاى رستاخیز مى‏رهانم. آن گاه که نامه‏هاى اعمال از چپ و راست به انسانها داده شود و به هنگام گذر از صراط و در برابر میزان.»(11)

5 – شفاعت

بسیارى از آدمیان دست کم بخش عظیمى از زندگى خود را با غفلت مى‏گذرانند و چون روز حساب فرا رسد باید در برابر خداى متعال بایستند و پاسخ آن چه را کرده‏اند و گفته‏اند و روا داشته‏اند، بدهند و خود را براى کیفر یا پاداش الهى آماده سازند و هول و هراس و دریغ و پشیمانى و بزرگى کیفر خداى متعال در آن روز به اندازه‏اى است که نمى‏توان آن را توصیف کرد. در آن اوضاع و احوال سخت و سهمگین است که اولیاى الهى دوستان خود را شفاعت کرده و از هلاکت مى‏رهانند. بزنطى چنین روایت کرده است:
«از حضرت رضا – علیه السلام – شنیدم که فرمود: هر کس از دوستانم مرا زیارت کند در حالى که حقم را بشناسد، روز قیامت او را شفاعت خواهم کرد.»
در روایتى دیگر، حسن بن فضال از آن حضرت این گونه نقل کرده است:
«من مسموم و کشته و در غربت دفن خواهم شد و این مطلب را از طریق پدرم، به نقل از پدرش و اجدادش، از امیرمؤمنان، على بن ابى طالب از رسول خدا – صلى الله علیه و آله – مى‏دانم. آگاه باشید هر کس مرا با غربت و دورى سرایم زیارت کند، من و پدرانم روز قیامت شفیعان او خواهیم بود و کسى که ما شفیع او باشیم، اگر چه به اندازه جن و انس گناه داشته باشد، گناهان او بخشیده خواهد شد.»(13)
بر طبق روایتى دیگر، هروى مى‏گوید: حضرت رضا – علیه السلام – وارد قبه‏اى شد که هارون در آن دفن شده است و با دست مبارکش در کنار آن خطى کشید و فرمود:
«این تربت من است و در آن دفن خواهم شد و خداى متعال این مکان را محل آمد و شد شیعیان و دوستانم قرار خواهد داد. به خدا سوگند هر یک از آنان که مرا زیارت کند، یا بر من سلام کند، به سبب شفاعت ما- که اهل بیت پیامبریم – مشمول بخشش و مهربانى خدا قرار خواهد گرفت.»
شیخ صدوق نقل کرده است که مردى از خراسان به آن حضرت عرض کرد: اى پسر رسول خدا! در خواب پیامبر خدا را دیدم، گو این که به من چنین فرمود:
«چگونه خواهید بود، زمانى که پاره تنم در سرزمین شما دفن شود و امانت من میان شما نگهدارى شود و ستاره‏ام در خاک شما پنهان شود؟»
حضرت رضا – علیه السلام – فرمود:
«منم که در سرزمین شما دفن مى‏شوم و من پاره تن پیامبر شمایم و منم امانت و ستاره. آگاه باشید! هر کس مرا زیارت کند، در حالى که بشناسد حق و اطاعتى که خدا براى من واجب کرده است، من و پدرانم روز قیامت شفیع او خواهیم بود و کسى که من و پدرانم شفیع او باشیم، نجات مى‏یابد؛ گر چه بار گناه او به اندازه بار گناه انس و جن باشد.»

مطالب مرتبط

مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟

www.kolbenews.ir/post/1287/نتیجه-زیارت-امام-رضا-مطابق-احادیث-شیعه.html

۲ ساعت پیش – نتیجه زیارت امام رضا چیست؟, نتیجه زیارت مطابق احادیث شیعه امام رضا چیست؟, … بر طبق روايتى ديگر، حسن بن وشّاء مى گويد: ازحضرت رضا – عليه …

طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا کدام است؟ – مجله …

fantea.rozblog.com/tag/طبق-احادیث-شیعه-نتیجه-زیارت-امام-رضا-کدام-است؟

۱ ساعت پیش – مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟ بخشش گناهان. ورود به بهشت. بازدید حضرت از زادگاهش. هر سه مورد. جواب در ادامه مطلب, …

مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا (ع) چیست؟ + نتایج …

loveboy95.blogsky.com/…/مطابق-احادیث-شیعه-نتیجه-زیارت-امام-رضا-ع-چیست؟-نتا…

۲ دقیقه پیش – نتیجه زیارت مطابق احادیث شیعه امام رضا چیست؟ ،زیارت امام رضا مطابق احادیث شیعه چه نتیجه ای دارد؟ ، نتیجه زیارت امام رضا ، طبق احادیث شیعه …

نتیجه زیارت امام رضا (ع) طبق احادیث شیعه چیست؟ – عکس …

jadide95.ir/2616/نتیجه-زیارت-امام-رضا-ع-طبق-احادیث-شیعه

۱ ساعت پیش – مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟ … بر طبق روايتى ديگر، حسن بن وشّاء مى گويد: ازحضرت رضا – عليه السلام – پرسيدم: پاداش زيارت …

نتایج زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ – عکس …

jadide95.ir/2611/نتایج-زیارت-امام-رضا-ع-مطابق-احادیث-شی

۲ ساعت پیش – مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟ … بر طبق روايتى ديگر، حسن بن وشّاء مى گويد: ازحضرت رضا – عليه السلام – پرسيدم: پاداش زيارت …

مطابق احادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست؟ – سر به هوا

sarbehava.nasrblog.com/مطابق-احادیث-شیعه-نتایج-زیارت-امام-رضا-چیست؟

مطابق احادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست؟ … فضیلت زیارت حضرت امام رضا علیه السلام ـ … بر طبق روایتی دیگر امام موسی بن جعفر علیه السلام فرمود:.

نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ – جدید …

newsdownloaphoto.xyz/2016/08/15/نتیجه-زیارت-امام-رضا-ع-مطابق-احادیث-شی/

۲ ساعت پیش – احادیث شیعه, نتیجه زیارت امام رضا شیعه,. نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟

طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا :: سایت فان

site-fun.blog.ir/tag/طبق%20احادیث%20شیعه%20نتیجه%20زیارت%20امام%20رضا

۱ مطلب با کلمه‌ی کلیدی «طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا» ثبت شده است – خبر ها و عکس جاب,اس ام اس,عکس های خنده دار,طنز,,عکس های بازیگران,عکس دختر.

نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ | دانلود با …

one.iranoo.ir/نتیجه-زیارت-امام-رضا-ع-مطابق-احادیث-شی/

نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵; 2 views; دیدگاه‌ها برای نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ بسته هستند.

نتیجه زیارت امام رضا (ع) مطابق احادیث شیعه چیست؟ | دانلود با …

fun.iranoo.ir/2016/08/14/نتیجه-زیارت-امام-رضا-ع-مطابق-احادیث-شی/

۵۲ دقیقه پیش – نتیجه زیارت مطابق احادیث شیعه امام رضا چیست؟, زیارت امام رضا مطابق احادیث شیعه چه نتیجه ای دارد؟, نتیجه زیارت امام رضا ,طبق احادیث شیعه نتیجه …

مطابق احاديث شيعه نتيجه زيارت حرم امام رضا چيست ؟ – مرندی

1.marande.ir/1158/مطابق-احاديث-شيعه-نتيجه-زيارت-حرم-امام

۳ ساعت پیش – مطابق احاديث شيعه نتايج زيارت امام رضا چيست؟ – سر به ….. رود و طبق روايات نتيجه ي کار او بهشت خواهد بود و هرکسي که فضايل اميرالمومنين (ع) …

مراد از اینکه امام صادق(ع) فرموده است: اگر امام رضا(ع) را عارفاً …

shiastudies.net/portal/fa/faq/post/1610/پیامبر%20و%20اهل%20بیت

کانال شیعه شناسی در نرم افزار تلگرام … مراد از اینکه امام صادق(ع) فرموده است: اگر امام رضا(ع) را عارفاً بحقه زیارت کنید، شفاعتتان می کنم … مثلا کسی که کاهل نماز است (طبق احادیث شفاعت شامل حالش نیست) ولی اگر زیارت “عارفا بحقه” … در نتیجه می توان گفت: اگر زائر، بتواند زیارتش را به سلامتی به مقصد خویش رساند، قطعا وعده …

بسوی خدا – احادیث امام رضا (ع)

besooykhoda.blogfa.com/post/63

بسوی خدا – احادیث امام رضا (ع) – با یاد خدا بسوی خدا می رویم. … حضرت امام رضا (ع) فرمودند : هرکس از شیعیانم مرا زیارت کند در حالی که عارف به حق من باشد …. پس امامت مخصوص آن حضرت گشت و او به فرمان خداى تعالى و طبق آنچه خدا واجب ساخته بود، آن ….. امام رضا- عليه السلام – فرمود: بهترين كارها، شغل كشاورزي است، چون كه در نتيجه كشت و …

فضیلت زیارت امام رضا(ع) در ماه رجب – مشرق

www.mashreghnews.ir/fa/news/216036/فضیلت-زیارت-امام-رضاع-در-ماه-رجب

در روایتی از امام جواد(ع) نقل شده است: «زیارت امام رضا(ع) در همه زمان‌ها خوب است، ولی با … بر طبق ظاهر این حدیث حتی داخل شدن در روضه مطهر، آثار شگفت انگیزی دارد. … به عبارت دیگر، زائری حق امام هشتم را به درستی می‌شناسد که شیعه دوازده امامی باشد و تنها …

ثوابی بالاتر از ثواب زیارت امام حسین(ع) | فرهنگ نیوز

www.farhangnews.ir/content/141816

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به عبارت دیگر، زائری حق امام هشتم رابه درستی می شناسد که شیعه دوازده امامی … در برخی از روایات بهشت پاداش و نتیجه زیارت امام رضا علیه السلام قرار داده شده است … بر طبق گروهی از روایات، روز قیامت زائران رسول خدا و ائمه علیهم السلام …

حجت بن الحسن – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

https://fa.wikipedia.org/wiki/حجت_بن_الحسن

کاظم • رضا • جواد • هادی … در مقابل جاسم حسین می‌گوید طبق شواهد احادیثی مبنی بر آنکه امام دوازدهم همان قائم موعود خواهد بود پیش از وفات حسن عسکری در سال … در باور کنونی شیعه دوازده امامی، حجت بن حسن در نیمهٔ شعبان سال ۲۵۵ یا ۲۵۶ ه.ق. ….. منتصر، پسر و جانشین متوکل این سیاست‌ها را برداشت و در نتیجه امام هادی آزادی بیشتری پیدا کرد.

مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟ | مجله خبری و …

blogposter.ir › اخبار

۳ ساعت پیش – مطابق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا چیست؟ …. طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه ای کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی خواهد داشت.

زائرین پیاده ولایت عشق – فضيلت زيارت امام رضا (عليه‌السلام)

zaerpiyade.blogfa.com/post-5.aspx

بر طبق روايات و آيات قرآن كسي كه حتي يكي ازصفتهاي يادشده را داشته باشد، نزد خداي … پرسيدم: پاداش كسي كه قبر امام حسين(عليه‌السلام) را زيارت كند، چيست؟ …. بزرگ شيعه و سني روايت كرده اند، در آن شرايط حساس، حضرت رضا(عليه‌السلام) زائرانش را …. بهشت پاداش و نتيجه زيارت امام رضا(عليه‌السلام) قرار داده شده است و در برخي، امام …

ارسال پیام و نظر :: بیان معنوی – ناشر آثار استاد پناهیان

bayanmanavi.ir/post/16

صوت | توصیه امام رضا(ع) به ایرانی‌ها ….. معنای حدیث این است که دستهایتان را قبل از خواب بشویید. …. ای شیعی که ما نیاز داریم برای تحقق ظهور، در ایران متاسفانه به طور همه گانی نیست. …. نتیجه اینکه پذیرش امام امت دلی است نه استدلالی و عقلی ….. تصور من از قشر روحانی طبیب دوار است ممکن است اشتباه هم بکنم اما طبق این تصور از …

احادیث و روایات – احادیث امام رضا علیه السلام – blogfa.com

ahadis-o-revayat.blogfa.com/cat-11.aspx

صفات خصوصيات ويژگي هاي شيعه واقعي در مذهب جعفري در احاديثي از امام صادق عليه السلام … امام رضا – علیه السلام – فرمود: فرستادن صلوات و تحیّت بر حضرت محمّد و اهل بیت آن حضرت … نتيجه ي مخفي كردن نيكي ها، آشكار ساختن بدي ها و استتار بدي ها.

زیارت – ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/زیارت

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – می‌توانید با اصلاح نحوهٔ ارجاع به منابع بر طبق شیوه‌نامهٔ ارجاع به منابع، به …. شیعه. احادیث درباره استحبابزیارت پیامبر(ص) فراوان و در حد تواتر و مورد … امام رضا(ع) زیارت را عهد و پیمانی بر عهده دوستان و شیعیانشان معرفی کرده‌اند.

روضه نيوز:ثوابي بالاتر از ثواب زيارت امام حسين(ع)

www.rozenews.com/telex-11198.html

۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – به عبارت ديگر، زائري حق امام هشتم رابه درستي مي شناسد كه شيعه دوازده امامي … بر طبق روايتي ديگرامام موسي بن جعفرعليه السلام فرمود: «كسي كه قبر … در برخي از روايات بهشت پاداش و نتيجه زيارت امام رضا عليه السلام قرار داده شده …

خاطراتی از آیت الله بهجت – Aviny.com

www.aviny.com/bozorgan/bahjat/khaterat/Khaterat.aspx

حتی یک بار به ساحت مقدس آقا جسارت کرد، و مرد شیعه خیلی ناراحت شد. … مرد شیعه گفت: آری پیام رساندم و پیامی دارم. … روزهای پنج شنبه، طبق سنتی که علمای نجف دارند و معمولاً روز پنج شنبه یا جمعه یک روضه …. روزی آقا فرمود: در نجف رسم بود که طلاب در ایام زیارتی، دسته دسته و بسیاری از اوقات با پای …. نتیجه توسل به امام رضا (ع).

امام رضا (ع) طبق برنامه خداوند برای کادرسازی قیام مهدی موعود …

khabarone.ir/news/3206215

۱۱ ساعت پیش – آنچه امام رضا (ع) را به ایران آورد حرکت امام در مسیر برنامه الهی بود و نه اجبار فرد پستی چون مأمون. طبق روایات، بزرگ‌ترین لشگری که امام زمان (عج) را همراهی می‌کند از خراسان است و آمدن … او می ‌زداید و هیچ گنهکاری به زیارت او نائل نمی شود، مگر آنکه خداوند گناهانش را می آمرزد. … جایگاه و تأثیر امام رضا (ع) در احادیث شیعه, حوزه.

احادیث امام رضا (ع) – blogfa.com

rezacity.blogfa.com/cat-5.aspx

حضرت امام رضا علیه السلام ولایتعهدی را قبول نمی‌کرد و مکرر می‌فرمود:«این عهد و بیعت ناتمام خواهد ماند. … آگاه باشید که هر کس او را در غربتش زیارت کند، خداوند گناهان گذشته و آینده او را می‌بخشد، ….. را به دست خود ذبح می کند ، داشته باشد و در نتیجه شایسته رفیع ترین درجات ثواب در صبر …. طبق آنچه مورّخين و راويان حديث حكايت كرده اند:

چهل حدیث از امام صادق (ع) – بیتوته

www.beytoote.com/religious/ahadis-asal/forty-hadith-imam-sadeq.html

احادیث امام صادق حدیث از امام صادق ع احادیث از امام صادق,حدیث های امام صادق,سخنان امام صادق,امام صادق,حدیث از امام صادق. … 11 ذی القعده؛ ولادت امام رضا علیه السلام … كان أميرالمؤمنين صلوات الله عليه يقول : أفضل العبادة العفاف . … به سبب نيت خويش جاوداني شدند ، سپس قول خداي تعالي را تلاوت نمود : بگو هركس طبق طريقه خويش عمل مي كند .

فضيلت زيارت امام رضا علیه السلام در ماه رجب – باشگاه …

www.yjc.ir › فرهنگی هنری › قرآن و عترت

در روايتي از امام جواد (ع) نقل شده است: “زيارت امام رضا(ع) در همه زمان‌ها خوب است، ولي با … بر طبق ظاهر اين حديث حتي داخل شدن در روضه مطهر، آثار شگفت انگيزي دارد. … به عبارت ديگر، زائري حق امام هشتم را به درستي مي‌شناسد كه شيعه دوازده امامي باشد و تنها …

آيا كربلا برتر از كعبه است؟ – مؤسسه تحقیقاتی حضرت ولی عصر

www.valiasr-aj.com/fa/page.php?bank=question&id=10272

كلينى در حديث صحيح محمد بن مسلم، از امام باقر عليه السلام نقل مى‌‌كند: …. روى اين جهت است كه فقهاى بزرگ شيعه، رفتن به كربلا وزيارت امام حسين عليه السلام را … ذكر شد اين نتيجه به دست مى‌آيد كه كعبه از ديدگاه شيعيان اهميت ويژه دارد و زيارت كربلا همانند حج … اولاً: طبق روايات صحيح و موثق، كربلا برتر از كعبه است؛ زيرا كربلا داراى …

ثواب زیارت امام حسین (علیه السلام) | پایگاه جامع فرق، ادیان و …

www.adyannet.com/fa/news/13080

۲۴ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – اگر کسی مقام شهدا را باور کند در فضیلت زیارت امام حسین علیه السلام … که طبق احادیث، به زیارت کننده یک شهید واقعی مثل امام حسین علیه السلام هم اجری عظیم مرحمت کند؟ بر همین اساس در احادیث اهل سنت فضیلتی بزرگ برای زیارتکنندگان امام رضانتیجه: با توجه به مقام امام حسین علیه السلام در کتب اهل سنت، هیچ …

«رجب» ماه زیارتی امام رضا(ع) است – شاهین پرس

shahinpress.ir/60764/رجب-ماه-زیارتی-امام-رضاع

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – در روایتی از امام جواد(ع) نقل شده است که «زیارت امام رضا(ع) در همه زمان‌ها خوب … ۱٫غربت: درنتیجه ولایتعهدی اجباری که با مکر و طرح مأمون عباسی بر امام تحمیل … مسیر تشیع نیستیم و کسی که امام رضا(ع) را امام خود می‌داند مسلماً شیعه اثنی عشری است. … بر طبق روایات آن زیارتی موجب ارتقاء روحی زائر و زدودن حجاب‌های قلبی …

• مشاهده مبحث – ثواب زیارت امام حسین + پاسخ گویی به شبهه ای …

www.emamat.ir/forum/viewtopic.php?f=62&t=1699

۱۹ مرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – آیا ثواب هایی که برای زیارت امام حسین در کتب شیعیان آمده است، حقیقت دارد؟ … زائرین قبر امام حسین ثبت شود،به طوری که در احادیث شیعه آمده است که: … طبق احادیث، به زیارت کننده یک شهید واقعی مثل امام حسین هم اجری عظیم مرحمت کند؟ بر همین اساس در احادیث اهل سنت فضیلتی بزرگ برای زیارت کنندگان امام رضا ذکر …

احادیث حضرت علی بن موسی الرضا (علیه السلام) – پایگاه …

www.ahadith.ir/fa/ahadith/ahadith-14masoom…/46-ahadith-emama-raza-a-1.html

2- ابراهيم بن ابى محمود گويد : امام رضا عليه السّلام آيه شريفه: «وُجُوهٌ يَوْمَئِذٍ ناضِرَةٌ* … در پاسخ می گوئيم : اين اشكال نتيجه اين توهّم غلط است كه خداوند، حضرت سيد ….. خواه بندگان خدا و حافظ دين اوست، خداوند انبياء و أئمّه- صلوات اللَّه عليهم- را توفيق می ….. ولى مؤمنانست» پس امامت مخصوص آن حضرت گشت و او به فرمان خداى تعالى و طبق آنچه …

شما از این صفحه در 8/13/16 بازدید کردید.

خبرگزاری فارس – فارس گزارش می‌دهد «رجب»، ماه زیارتی امام …

www.farsnews.com/13950211000738

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – غربت: در نتیجه ولایتعهدی اجباری که با مکر و طرح مأمون عباسی بر امام تحمیل … محول سجستانی می‌گوید: به حضور امام رضا(ع) رفتم و سلام کردم و جواب … در مسیر تشیع نیستیم و کسی که امام رضا(ع) را امام خود می‌داند مسلماًشیعه اثنی عشری است. … بر طبق روایات آن زیارتی موجب ارتقاء روحی زائر و زدودن حجاب‌های قلبی او …

حدیث نت

hadith.net/

پایگاه اطلاع رسانی حديث شيعه. … بخش بین‌الملل جشنواره فرهنگی هنری امام رضا(ع) صبح امروز، ۲۱ مردادماه با حضور چهره‌های سرشناس حوزه فرهنگ …. ویژگی‌ها و آداب زیارت امام رضا علیه السلام …. طبق دیدگاه شیعه در هر عصر تنها یک امام معصوم وجود دارد.

الف – سفارش آیت الله بهجت درباره زیارت عاشورا

alef.ir/vdcfxtd0xw6dxya.igiw.html?205100

۲۳ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – و از سند او استفاده مى شود که زیارت عاشورا از احادیث قدسى است و همین مطالب، …. خدايا توروبه حق اقامون;مولامون سرورمون امام حسين ماروتانبخشيدي نيامرز. … واگربه آن نرسیدی بدان که طبق وعده خداوندمهربان بهترازان رادراخرت برایت گذاشته …. خرج جدید انجام بدهیم که اونم نتیجه ش معلوم نیست من از محرم یه 40 زیارت عاشورا …

حدیث هایی از امام جعفر صادق (علیه السّلام) – حدیث

ez12.persianblog.ir/post/7/

حدیث هایی از امام جعفر صادق (علیه السّلام) نویسنده: سرباز آقا – سه‌شنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩٤ ….. 89- کسى که به زیارت قبر امامحسین(علیه السلام) نرود و خیال کند که شیعه ما ….. دقت نگاه کنی به این نتیجه می رسی که تقسیم کار بین اعضای بدن با درستی و ….. حضرت امام حسین (علیه السّلام) (۱) حدیث هایی در مورد حضرت امام رضا (علیه السّلام) …

بنر فضاسازی سفر زیارت امام رضا (ع) – عمارها

anaammar.ir/post7207

۱۱ تیر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – فضیلت و پاداش زیارت امام رضا – علیه السلام … بر طبق روایتی دیگر امام موسی بن جعفر علیه السلام فرمود: … بر پایه روایاتی که محدثان بزرگ شیعه و سنی روایت کرده اند، در آن شرایط حساس، حضرت …. همان طور که ملاحظه شد در برخی از این روایات بهشت پاداش و نتیجه زیارت امام رضا علیه السلام قرار داده شده است و در …

ظهور امام زمان نزدیک است به هوش باشید

entezar59.mihanblog.com/

۷ شهریور ۱۳۸۹ ه‍.ش. – این داستان واقعی است وچند شب پیش در حرم امام رضا اتفاق افتاده است ….. سپس او به برخی علائمی که در روایات شیعه آمده که پبش از ظهور اتفاق می افتد اشاره می کند و با ذکر یک یک آن‌ها نتیجه می گیرد که ظهور خیلی نزدیک است. …. بعد با ذکر برخی احادیث سعی کرده نشان دهد که ائمه صلوات الله علیهم ایشان را تأیید …

امام رضا(ع) بایگانی – پایگاه اطلاع رسانی حسينيه چهارده …

www.14-masoum.com/tag/امام-رضاع/

… بعید نمی‌داند که عده محدودی از علمای شیعه نیز در زمان ظهور با امام مهدی(عج) مخالفت کنند، آن‌چنان‌ … ۹۴/۰۵/۳۰ /۰ دیدگاه /دراحادیث و روایات, حضرت امام رضا(ع) /توسط بی نشان … امام جواد (ع) درباره برکات زیارت پدر بزرگوارشان فرموده اند: «هر که قبر پدرم ….. به وى متوجّه مى گردد، صاحب اجر و عارف و صابر گردد، و در نتیجه مستحقّ ثواب مى شود.

مراد از اینکه اگر امام رضا(ع) را عارفاً بحقه زیارت کنید، …

vahdatealavi.ir/مراد-از-اینکه-امام-صادقع-فرموده-است-اگ.html

۲- حدیث شامل حال همه افرادی که “عارفا بحقه” زیارت میروند نمی شود بلکه فقط … است (طبق احادیث شفاعت شامل حالش نیست) ولی اگر زیارت “عارفا بحقه” بکند خداوند به …. نتیجه آنکه هر کس عارفا بحقه به زیارت حضرت رضا (ع) برود صلاحیت شفاعت را به …

سه ویژگی امام حسین(ع) به روایت پیامبر(ص)/ حقیقت رحمت …

www.mehrnews.com/…/سه-ویژگی-امام-حسین-ع-به-روایت-پیامبر-ص-حقیقت-رحمت-ا…

۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ه‍.ش. – در کنار این تاکیدات ذکر خصائص خاصه امام حسین(ع) و زیارت آن حضرت همواره … امام حسین(ع) گفت: آنچه در روایات و تاریخ شیعه دریافت می شود این است که …. در نهایت امام رضا می فرمایند دوستان ما همه این ثواب ها را می دانند اما به این … طبق این فرمایش نبوی یکی از جاهایی که دعا مستجاب است همین زیر قبه امام حسین(ع) است.

مركز تعليمات اسلامي واشنگتن – صفحه اهل البيت – عترت امام …

iec-md.org/ahlulbayt/imam_mahdi_ganjineh_soaalaat.html

در صورت معتبر بودن اين حديث، لطفاً بگوييد اين همه داستان كه كه در مورد ديدن ايشان … اين اعتقاد در فرهنگ شيعي نيز، عقيده به ظهور امام عصر(عج) است كه با آمدن ايشان جهان پر …. به عنوان نمونه، مورّخ شهير اهل سنت، علي بن حسين مسعودي مي گويد:”در سال 260 … امام هادي و عمه امام حسن عسكري عليهم السلام، كه شب تولد حضرت مهدي(ع)، او را زيارت …

گفتار بزرگان

goftarebozorgan.blogfa.com/

امام علی(ع) شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید معتزلی , ج 20 , ص 333 , حکمت 817. 10- ای گرو … امام علی(ع) غررالحکم , حدیث2141 و منتخب میزان الحکم , حدیث 4391. 13- با ….. امام رضا(ع) نیز فرمودند: در قنوت شب جمعه و روز … است که طبق تحقیقات گیاه شناسان4600 سال از عمر آن میگذرد. ….. زیارت قبرحسین(ع) نرود،او شیعه ی ما نیست. امام …

بعدی – جستجوی نتایج – آرشيو گزارش تصويري – صدا و …

mashhad.irib.ir/photo_news_archive?…

امامزاده حسن(ع) به همراه فرزندش شاهزاده احمد به قصد زیارت آقا علی بن موسی الرضا(ع) در این … كتاب «نقش امام رضا علیه السلام در حدیث شیعه» به قلم «صغری محرابی» تلاشی است برای نمایش … در مورد ضریح هایی كه بر روی سنگ قبر نصب شده است طبق.

جریان آیت الله سید صادق شیرازی را بهتر بشناسیم!+عکس – …

www.darsiahkal.ir/34673/جریان-آیت-الله-سید-صادق-شیرازی-را-بهتر-ب/

۲۰ فروردین ۱۳۹۳ ه‍.ش. – که نتیجه گیری در مورد آن با توضیحات بالا کار چندان سختی نیست که آن را …. بچه شیعه ، داداش قدر سید علی خامنه ای رو بدونید ، به قرآن قسم تنهاست … ۴٫ در زیارات معروفه مانند زیارت عاشورا. …. کدوم حدیث هست که مثلا امام صادق یاامام رضا قمه میزدن. …… طبق فتوای امام خامنه‌ای، ولی امر مسلمین، بی احترامی به بانو عایشه و …

مشاوره ی ازدواج – پایگاه اطلاع رسانی حجةالاسلام و المسلمین جاودان

new.javedan.ir/porsesh_ezdevaj-index

توبه شما ان شاالله قبول است ، برای نتیجه دادن چله زیارت عاشورا باید وضو ، نماز ، روزه و … حدود سه ماه حدیث کسا و استغفار و ذکر فضل خداوند و چهل یاسین را انجام دادم ولی … نماز و روزه تان دقیق باشد طبق رساله مرجع تقلیدتان و ذکر (اسئله الله من فضله) را ….. و فکر کردم میریم کربلا اما یکدفعه جلوم حرم آقا امام رضا (ع) ظاهر شد و وارد حرم شدم.

پاسخ امام خامنه ای به افراط و تفریط صادق شیرازی و هاشمی …

www.mobarezclip.com/?p=5953

کلیپ زیبایی از هوشمندی حضرت امام خامنه ای که اختلافات مذهبی را به بهترین. … نفی مطلق همه قیام ها و مبارزات برای تشکیل حکومت بدانیم، نتیجه آن وجوب سکوت در …. حدیث ما که به حلال و حرام خدا – طبق قاعده – آشنایند و احکام مارا طبق موازین عقلی و … باید بگویم شیعه مذهب عقلانیت است وجدااز احادیث ولایت فقیه را باعقل هم اثبات میکند

شبهه – یک سنّی از من پرسید: چه دلیلی برای شیعه بودن داری که …

www.x-shobhe.com/shobhe/2719.html

۳ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – در قرآن کریم واژه «امام» و مشتقات آن دقیقاً 12 مرتبه آمده است. … (طبق اسناد محکم و موثق اهل سنت و تشیع). … که به اذعان همه این حضرت مشاور عالی عمر بوده است و در نتیجه ایشان حضور فعالی در حکومت عمر …. من سني هايي رو ميشناسم كه از حضرت علي (ع) حاجتها گرفتن از حضرت زهرا (س) و امام رضا حاجت گرفتن و شيعه شدن.

آداب زیارت اهل‌ بیت (ع) – راسخون

rasekhoon.net/article/show/206326/آداب%20زیارت%20اهل‌%20بیت%20(ع)/

۱۳ بهمن ۱۳۹۰ ه‍.ش. – هر وقت از خدا راضی شدی حضرت رضا (ع) را زیارت کرده ای و اگر امام رضا (ع) را زیارت کنی، از خدا راضی می‌شوی. …. پس طبق دعای «عالیه المضامین» که بعد از زیارت معصومین (ع) خوانده می‌شود یک … ولی امام رضا (ع) را فقطشیعه زیارت می‌کند و در نتیجه «من» بیانیه می‌باشد. ….. تهذیب الاجنار، الوافی، بحار الانوار، جامع احادیث

آیا لعن خلفای اهل سنت در احادیث ائمه (ع) توصیه شده است؟ – …

masalnews.ir/6559/آیا-لعن-خلفای-اهل-سنت-در-احادیث-ائمه-ع-ت/

۲ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – البته یک زیارت برای امام حسن(ع) نیز وجود دارد که در آن نیز معاویه با ذکر نام …. که بسیاری از علمای بزرگشیعه آنها را معتبر نمی دانند و طبق آن فتوا داده نمی شود. …. نیز بوده یعنی از دشمنان امام رضا ع بود که امامت آن حضرت را قبول نداشتند. … توصيه به لعن نكرده اند نتيجه نادرست بگيرد كه شيعيان مجاز به لعن نيستند …

زیارت – امام رضا

ghariboghoraba.blogfa.com/tag/زیارت

هر چند رفتن به زیارت امام رضا (علیه السلام)، مانند زیارت سایر ائمه(علیهم السلام) همیشه …. مردم هم که ایشان را نمی شناختند تا راهی برایشان بگشایند و در نتیجه، هر چه سعی … او واجب گرداند و بدنش را بر آتش جهنم حرام گرداند و در حديث معتبر ديگر فرموده كه …. زيرا هر فرقه*اي از شيعه، امام حسين عليه السلام را از جهات مختلفي از قبيل، شهادت آن …

با حضور – جنبش مصاف

www.masaf.ir/ImagesSitemap

+ عکس shia muslim اعتقاد نداشتن یک چیز است و لجاجت چیز دیگری. ….. باش یک جمعه هم بیا زیارت اهل قبور… shiamuslim http://www.masaf.ir/images/انا المهدی (و)انا ….. امام رضا علیه‌السلام به کسی فرمودند: از بعضی گریه‌ها ناراحت هستم! shia muslim …. که در نتیجه آن همه مردم عالم به جز یهودیان ساکن اسرائیل، نابود می‌شوند. shia muslim …

طبق فرموده امام رضا (ع) کدام عمل امت های گذشته را نابود کرده …

feedposter.ir/طبق-فرموده-امام-رضا-ع-کدام-عمل-امت-های-گ/

۹ ساعت پیش – برچسپ ها: امت های گذشته را نابود کرده است,طبق فرموده امام رضا کدام عمل … احادیثی از امام علی بن موسی الرضا علیه السلام درباره ایمان، خداشناسی، … …. دستگیری از زائران:امام رضا(ع) فرمود: هر کس که دورى سفر را بر خود بپذیرد و به زیارتمن آید، من … ….. بنابراین،طبق روایات وارده از شیعه و اهل سنت، پس از ظهور حضرت …

مطمئن‌ترین و نزدیک‌ترین راه برای اجابت دعا – موعود

www.mouood.org › مهدویت و آخرالزمان › مقالات مهدویت و آخرالزمان › معارف اسلامی

۲۷ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – امام حسین(ع) هر چه داشت در طبق اخلاص نهاد و همه را یک‌جا، در راه خدا داد. … دو چلّه زیارت عاشورا جهت مطالب مشروع خواندم و نتیجه گرفتم.9 ….. شمارو ب حق امام حسين قسم براي شفاي پدرم دعا کنين الان ۵١ روزه ک توو کماس و اصلا وضعيت ….. یه بچه شیعه هستم و غیر از امام حسین (ع) کسی رو ندارم که برم در خونشون رو بزنم، ولی امام …

یا معین الضعفاء – توصیه های امام رضا (ع)

yamoeinazzoafa.blogfa.com/category/23?p=2

بر طبق این نقل، نگاه به مناظر جذاب و سرسبز گیاهان برخی از بیماری ها را روحی و روانی را … امام رضا علیه السلام در حدیث دیگر توصیه جالب برای آرامش روح و روان دارد. ….. در نتیجه حواس پنج‌گانه فرد ضعیف مى‌گردد و قدرت و توانائى خود را به‌تدریج از دست مى‌دهد. ….. و نیز فرمود: صلوات بر محمد و آل او در نزد خداوند ثواب تکبیر و تهلیل را دارد.

حدیث و حاشیه – محراب

mehrab313.parsiblog.com/Posts/5/حديث+و+حاشيه/

کم کم به شب میلاد امام رضا علیه السلام نزدیک می شویم و دل هر مشتاقی تشنه ی … و بویژه احادیثی که درمستدرک و وسائل ذکر شده وزیارت امام رضا را افضل از زیارت امام … خراسان کم بوده اند و تفرقه بر جامعه تشیع بویژه شیعه در آن روزگار سایه افکنده بود که … مجلسی در توضیح روایت علی بن مهزیار نوشته نتیجه گرفت که: شاید این حدیث …

گامي به سوي ظهور – 32

www.velayat.tv/fa/page.php?bank=archive&id=352

۱۵ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – درباره با امام رضا عليه السلام در کتب اهل سنت نسبت به امام رضا ارادت … عايشه به پيامبر اکرم گفت که کسيکه فرزندم شما را در طوس زيارت کند ثواب يک حج دارد ؟ … نه آن مهدي که در روايات شيعه آمده که زنده و متولد شده است و امام دوازدهم است و الآن هست … رها به آسياب ميگويند و زماني سنگ بالا روي سنگ نتيجه آسياب ميدهد که …

اثرات بي نظير خواندن زيارت عاشورا

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=190502

۲۶ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – امام باقر( عليه السلام) اين زيارت را به يکي از اصحابش به نام علقمه بن محمد حضري آموزش داده است. … مواضع فکری و عقیدتی شیعه و نشانه گرفتن خطر انحراف اهمیت ویژه ای دارد. … این زیارت از سنخ احادیث قُدسیّه است که به همین ترتیب زیارت و لعن و سلام و …. مطالب پیشنهادی; توصيه آية الله بهجت براي زيارت امام رضا (ع) …

ویژه نامه میلاد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام؛ مولودی، …

www.tasnimnews.com/…/ویژه-نامه-میلاد-حضرت-علی-بن-موسی-الرضا-علیه-السلام-مو…

۳ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – (4) در حدیث مشهوری نیز که جابر از قول نبى ‌اکرم نقل می‌کند امام رضا (علیه … نفع امام کناره‌گیری کند، زیرا حساب می‌کرد نتیجه از دو حال بیرون نیست، یا امام …. معین شده بپردازی از تو خشنود خواهد بود که طبق قرار عمل کرده‌ای و در این ….. راوى گوید: به امام جواد (علیه السلام) عرض کردم: هزار حجّ براى ثواب زیارت پدرت مى باشد؟

مهدویت – امام رضا (ع)

mahdaviiat1.blogfa.com/cat-10.aspx

روایات بسیاری از امام رضا (علیه السلام) در زمینه باور مهدوی و فرهنگ انتظار نقل شده که … و سرگردانی شیعه در شناسایی منجی موعود ، امام رضا(علیه السلام) در احادیث متعددی ، گاه ….. بإحسان ) (به شایستگی رها کردن) یعنی طلاق دادن طبق آنچه خدا مقرر فرموده است. ….. درست عکس آن چیزى را نتیجه مى داد که مامون به خاطر آن سرمایه گذارى کرده بود.

امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام علی(ع) – ديگران – …

farsi.khamenei.ir/others-article?id=19246

۱ تیر ۱۳۸۰ ه‍.ش. – … بیانات منتشرنشده رهبر انقلاب درباره آداب زیارت امام رضا (علیه‌السلام) … در پایان مباحث نیز ان‌‌شاء‌الله خلاصه و نتیجه بحث به اختصار مرور خواهد گرید. … در این حدیث خداوند متعال نیز «امر به معروف» و «ناهی از منکر» دانسته ….. و انما عقرباقه ثمود رجل واحد فعمهم‌الله بالعذاب لما عموه بالرضا:[54] ای کردم، رضا و سخط است که …

زیارت خاص حضرت رضا – سائلین‌ الزهرا

www.saelin18.com/?p=19914

زیارت امام رضا علیه السلام برای زائرانی که از سر شوق و عشق به بارگاه … جوشان معنویت بنوشد و در نتیجه اندوه نشسته بر جان او زدوده شده و غمها از جانش رخت بر می بندد. … به عبارت دیگر، زایری حق امام هشتم رابه درستی می شناسد که شیعه دوازده امامی باشد، و … بر طبق این حدیث، افزون بر دوستی حضرت، شناخت حق وی برای دستیابی به …

اخلاق مدیریت در سیره امام رضا (ع) – آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › دین و اندیشه › دین و مذهب

۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ه‍.ش. – از این رو طبق سخن و سیره امام رضا (ع) مدیر باید شرایط خاصی مانند علم ، بردباری … در نتیجه سازمان و مجموعه مورد نظر با مدیریت اسلامی می تواند رشد و … روش تحقیق استفاده از سیره و سخن امام رضا (ع) در کتب تاریخی و معتبر شیعیاست که از …. نیست ( شیخ صدوق،ج۲، ح ۹۸) با توجه به این حدیث که در مورد مدیران نیز …

بررسی روایات مربوط به «سفیانی» اولین نشانه حتمی ظهور امام …

www.rajanews.com/news/213604

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – سفیانی، در روایات شیعه و اهل سنت، به عنوان اولین علامت حتمی ظهور امام مهدی، شمرده شده است. … دومین طلای کاروان امام رضا توسط مرادی · جشن میلاد امام رضا در بوستان بهاران ….. بلکه نتیجه این سخن، به نوعی موجب لغو بودن تقسیم بندی علائم ظهور به … در حالیکه طبق نص روایات اسلامی، نشانه های ظهور را به دو دسته حتمی و …

در تزیینات کتیبه ای معماری اسلامی با تاکید بر حرم – …

imamrezapedia.ir/مقام-و-موقعیت-امام-رضا-ع-در-تزیینات-کتی/

به‌هرحال آوردن امام رضا به ایران یکی از دلایل مهم گسترش‌ تفکر شیعی در ایران بود. …. اما به یقین این حدیث از احادیث مهم حضرت بوده‌ است که بر ضریح مبارک ایشان در فضای میان … البته آنچه مسلم است این کتیبه ضمن اینکه طبق متن، نشان می‌دهد این درب وقف و …. (۷)-اهمیت کتیبه‌های دعایی در ذکر اللّه و احساس حضور او در هرجاست،در نتیجه …

رابطه داعش با “روايات سفيانی، دجال و پرچم های سياه” چیست؟/ …

fa.abna24.com/cultural/archive/2014/09/25/640211/story.html

۳ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – مدعیان دروغین مهدويت در شيعه بیشتر بودند یا در بين اهل سنت؟ … «حجت الاسلام سيد محمد کاظم طباطبايي» معتقد است ما طبق تحقيقاتي که انجام داديم به اين نتيجه رسيديم که دجال هيچ ربطي به …. يا «آقای کورانی» مي گويد پرچم هاي سياه، پرچم هاي عزاي امام حسين(ع) است …. کسی که امام رضا(ع) را زیارت کند حاجت‌روا می‌شود.

یا خَیرَ حَبیبٍ وَ مَحبوب – اهل سنت اینجا را نخوانند چون؟!

tahazratedoost.blogfa.com/cat-15.aspx

وهابیت و اهل سنت اینجا را نخوانند به هیچ عنوان چون شیعه میشوند اگر ذره ای … امام رضا (ع) فرمودند : حبهُ و بغضُ . … و طبقروایات نتیجه ی کار او بهشت خواهد بود و هرکسی که فضایل امیرالمومنین (ع) و ….. 40 حديث از فضايل حضرت زهراء (س) در منابع أهل تسنّن ….. امام صادق صلوات الله علیه فرمودند :مسلمانان چهار عید دارند:فطر،قربان،جمعه،غدیر که …

حضرت امام رضا علیه السلام – پورتال صادقان

sadeghan.ir/245

وقتي به پاهاي خودم نگاه کردم و سلامت جسمم را ديدم از خودم خجالت کشيدم که زيارت هر …. در روایات امام رضا (ع) و هم احادیث دیگر ائمه (ع) به ویژه امام صادق (ع) در توحید مفضل دیده می شود. …. طبق اين شواهد تاريخي، پس از فعاليت هاي امام رضا عليه السلام، موجي از شيعه … در نتيجه، زماني که امام رضا عليه السلام وارد ايران شد، مردمي که تا آن زمان هيچ …

راهکار استجابت دعا در سریع ترین زمان !!!

www.fa.asgharsalmanzadeh.ir › دینی و مذهبی › خاندان نور › احادیث

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ه‍.ش. – امام حسین(ع) هر چه داشت در طبق اخلاص نهاد و همه را یک‌جا، در راه خدا داد. خدا نیز به او … دو چلّهزیارت عاشورا جهت مطالب مشروع خواندم و نتیجه گرفتم.۹ ۱۰.

پایگاه خبری – تحلیلی قدس آنلاین – توصیه های امام رضا (ع) …

qudsonline.ir/detail/News/147040

۳۰ مرداد ۱۳۹۲ ه‍.ش. – مطابق نظرات پزشکی امام رضا (ع) و ابن سینا دارچین کلیه را گرم می کند. … امروزه متخصصین به این نتیجهرسیده اند که چای حاوی عسل و دارچین یکی از …. من شنیدم طبق طبیعت بدن فقط باید صبحانه خورد و شام و در طول روز نباید … با سلام من خيلي آدم با ايماني نيستم اما براي من خيلي مهمه که بدونم امامان شيعه چه توصيه هاي …

زیارتی معادل زیارت امام حسین (ع)/ علل مهاجرت عبدالعظیم (ع) به …

www.mizanonline.ir/…/زیارتی-معادل-زیارت-امام-حسین-ع-علل-مهاجرت-عبدالعظیم-ع-به…

امام هادی علیه‌السّلام به یکی از اهالی ری فرمودند: بدان که اگر قبر عبدالعظیم را در شهر … علیه‌السّلام محضر امام رضا علیه‌السّلام را نیز درک کرده و از ایشان روایت نموده است. … است که طبق برخی از نسخه های رجال الطوسی، حضرت عبدالعظیم علیه‌السّلام از اصحابامام … همچنین در شماری از احادیث، فضیلت زیارت امام حسین علیه‌السّلام بیشتر از حج و …

آداب زیارت امام رضا (ع) – گفتگوی دینی

www.askdin.com/showthread.php?t=14104

۴ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – سلام دوستان عرض ادب و احترام در این قسمت با آداب زیارت امام رضا (ع) در خدمت شما هستیم. … متون ديني و روايات فراواني كه از شيعه و سني و فرقيين نقل شده است به خوبي ….. پس همه محتاج شفاعت هستند؛ اما طبق آيه ولا يشفعون الالمن ارتضى ؛ ….. مغازه‌اش است كه با پيكر و لباس تو عجين مي‌شود و در نتيجه تا مدتي بعد از جدا …

خداشناسی

khodashenasi.com/

شناخت عظمتهای اهلبیت علیهم السلام ,طبق احادیث… … زیارت اهلبیت علیهم السلام, از امور مورد تاکید دین ما است که خیلی از بزرگان به آن تاکید نمود … و یکی از دعاهایی است که که به خوبی وظایف منتظران را ترسیم می‌کند ( اما نتیجه تجربه ونظر ….. رضوان اللّه عليهم حكايت كرده اند: يكى از شيعيان و دوستان امام رضا عليه السلام به نام اءبومحمّد …

امام محمد باقر (ع) و مدیریت بحران جامعه شیعی

www.shora-razavi.ir/DesktopModules/News/NewsViewPrintable2.aspx?…

۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ه‍.ش. – عصر امام محمد باقر علیه السلام چه خصوصیات سیاسی و فرهنگی داشت؟ … امام رضا(ع) را یادداشت کنند این تعداد نویسنده نتیجه تلاش‌های امام محمدباقر در … ولی به سنت ایشان عمل نمی‌کردند و حتی مانع نقل سنت و حدیث پیامبر(ع) بودند . … عمر بن عبدالعزیز به فرمایش امام محمدباقر(ع) نجیب بنی‌امیه بود و بنی‌امیه طبق آن زیارت …

قسم | چکیده هایی از اندیشه های آیت الله العظمی بهجت (رحمة الله …

valiasr.ghasam.ir/fa/news-details/14867/

۲۳ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – 7- نتیجه خلق و مخلوق درحدیث قدسی : خَلَقتُ الاَشیاءَلِاَجلِکَ وَخَلَقتُکَ … 23- ایرانی ها باید حرم امام رضا(علیه السلام) را که زیارت آن برایشان فراهم است، مغتنم بشمارند! … دشمنان ایشان و احادیث وارده در زمینه ولایت، با اقامه دلیل و برهان ذکر شود … 30- یکی از کرامت های شیعه، قبور و مزارهای امامزادگان است؛ لذا نباید از زیارت آنها …

نیم نگاهی به حوزه علمیه عصر امام باقر(ع) و رشته های تخصصی …

www.balagh.ir/content/718

۵ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – رشته های تخصصی از زمان امام محمد باقر(ع) شکل گرفت/امام باقر فرمانده جنگ … رضا) را یادداشت کنند این تعداد نویسنده نتیجه تلاش های امام محمدباقر در تأسیس این مدارس بود. … دادند و طبق استعدادی که افراد داشتند برخی در فقه و برخی در علوم دیگر … در شیعه از بین نرود افراد را به زیارت امام حسین(ع) تشویق می کردند.

آیا افراد خانواده در عالم برزخ و قیامت یکدیگر را می بینند ؟ | …

www.pasokhgoo.ir/node/31389

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ ه‍.ش. – آیت الله دستغیب در حدیث دیگری از امام صادق (علیه السلام) نقل می‌کند که … همدیگر را می‌بینند و زیارتمی‌نمایند». … طبق آنچه از قرآن و سنت استفاده می‌شود، انسان در فاصله میان مرگ و …. در نتیجه می توان گفت: … سید محمد حسین طباطبایی ، شیعه در اسلام، ص 100 101، نشر دار … ویژگیهای زندگی امام رضا علیه السلام.

تجربه چهل روز توبه من | توبه و ترک گناه

40tobe.com/تجربه-چهل-روز-توبه-من/

۱۶ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – من هیچی از خدا و اسلام و قران نمیدونستم حتی نمیدونستم امام حسین کیه. ….. خوردم دعا نیایش نماز زیارت کمک به دیگران ترک گناه خلاصه هر کاری تونستم …. آقا رضا متنتو وقتی دیدم که دنبال مطلب” 40روز گناه نکردن “تو اینترنت میگشتم دیدم. ….. از مدتی چون این سیکلو ادامه داده و نتیجه نگرفته ناامید میشه که من نمیتونم …

نگاهی به برخی بركات حضور امام رضا (ع) در ایران – سایت …

www.tabnak.ir › صفحه نخست › فرهنگي

۲۱ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – امام(ع) از هر فرصتی در جهت اعتلای اسلام و گسترش فرهنگ ناب شیعی استفاده … بیشك زیارت قبور ائمه به ویژه امام رضا(ع) یكی از بهترین شعایر مذهبی شیعه بود … گذشته از مناظرات[16] كه پیشتر گفته شد، احادیث و روایات بسیاری از امام رضا(ع) در …. بر طبق اسناد موجود، قدیمی‌ترین سندهای وقفی مربوط به قرن دهم هستند.

حدیث امام رضا (ع) – یا ضامن آهو جانم فدای امام نقی (ع) – پرشین …

yazameneahoo.persianblog.ir/tag/حدیث_امام_رضا_(ع)

۶ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – یکی از شیعیان امام رضا (ع) که تاجر دینداری بود و وضعیت مالی بسیار خوبی ….. و معتقد کشورمان طبق سنتی نیکو، آخرین روزهای سال به ویژه پنجشنبه را با … ما بیاید، به زیارت قبر دوستان صالح ما و علما و دانشمندان و بزرگان شیعه و …

سایت رضوان علم-عرضه اعمال بر امام زمان (عجل الله فرجه الشریف)

razavi.aqr.ir/portal/home/?news/122501/167965/676194/عرضه-اعمال-بر-امام

۱۷ تیر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – بر اساس آیات و روایات، یکی از موهبتهای الهی که به امام زمان (عجل الله فرجه … بر طبق احادیث آزادی ارواح پاک و مطهر پیامبران و امامان معصوم (علیهم السلام) نامحدود …. عبدالله بن أبان زیات (روغن فروش) یکی از شیعیان خاص امام رضا(علیه السلام) … نتیجه: عرضه اعمال بر حجت خدا موهبتی تکوینی و به معنای ارائه هرگونه فعالیت …

ده توصیه آیت الله بهجت برای زیارت امام رضا/ هفت مناظره معروف …

www.fardanews.com/…/ده-توصیه-آیت-الله-بهجت-برای-زیارت-امام-رضا-هفت-مناظره-مع…

۱۲ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – امام رضا علیه‌السلام به کسی فرمودند: «از بعضی گریه‌ها ناراحت هستم! … در نتیجه، دوستان امام کمتر به او دسترسی پیدا می‌ کردند. … لذا می‌ بینیم که اصحاب حدیث متحجر را از خود می‌ راند، و بر عکس، معتزلیانی چون «بشر مریسی » … دوم: اما ایرانیان، بویژه اهالی خراسان و کسانی که شیعه علویان بودند، برای مامون ادامه یاریش را …

ورود امام رضا(ع) به ایران از زبان 14 نفر از محققان و اندیشمندان …

www.khabaronline.ir/detail/313360/culture/religion

۲۶ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – شهر قم دارای تمایلات شیعی بود و محبت به خاندان علی(ع) در آن موج می‌زد. … برای همین است که زیارت امام رضا(ع) افضل از زیارت امام حسین(ع) عنوان شده است و … ائمه به ویژه امام رضا(ع) در مباحثاتشان به عقل و جهل بسیار پرداخته‌اند، در حدیث آمده که … *دو دلیل پذیرش ولایت عهدی امام رضا(ع): 1- بر مبنای دستور الهی و طبق نظر و …

امام علی النقی علیه السلام – وعده صادق

www.alvadossadegh.com › خانه › مقالات › ائمه اطهار

چرا در جوامع اسلامی و علی‌الخصوص شیعی، نسبت به شناخت از معارف دو امام نهایی ما قبل از ….. [و جریان مجلس هارون و امامموسی بن جعفر علیهماالسلام و امام رضا علیه السلام و مأمون … به عبارت دیگر اشاره به احادیث متعدد در این زمینه دارد و ایضا زیارتخاص امیر …. امام حسن عسکری علیه‌السلام در آمد که نتیجه این ازدواج مبارک تولد وجود نورانی امام …

نشانه های بسیار در نزدیک بودن ظهور امام زمان عج – مهدی بیا

mahdi.etudfrance.com/archives/17

۲۵ مرداد ۱۳۸۷ ه‍.ش. – در اوضاع كنوني دقيقا منطبق بر فرمايشات روايات و احاديث عصر ظهور مي باشد . …… روایات منابع شیعه و سنی در مورد طلیعة ظهور حضرت مهدی(عج) در حجاز، بر پیدایش خلأ … طبق روایات پس از این ندای آسمانی، حضرت مهدی(عج) به طور سرّی با برخی از یاران …. بر جمال زيباي مهدي صلوات اميدوارم همهي ما جزياران اقا امام زمان باشيم.

برکات زیارت و تربت کربلا – دریافت کد روز شمار محرم

www.ashoora.ir/امام-حسین-ع-و-عاشورا/برکات-زیارت-تربت-کربلا.html

گفت که من هر ماه يک مرتبه به زيارت امام حسين (ع) مي رفتم. …. آن جمله: 1 – طبق روايات رسيده سجده کردن بر تربت حضرت حسينعليه السلام موجب قبولي نماز است، …. در روايت اهل سنت و شيعه مستندا نقل شده است که امّ سلمه همسر پيامبر (ص) مي گويد: روزي رسول …. يقينا حديث مشهور زيارت جابر در روز اربعين را حسين عليه السلام شنيده ايد.

چرا اهل تسنن دست بسته نماز می خوانند! | شهر سوال

www.soalcity.ir/node/44

۶ فروردین ۱۳۹۲ ه‍.ش. – به نظر شیعه این کار در نماز خلاف سنت رسول خدا بوده و بدعت و حرام است و …. از این رو در احادیث، بر برپایى جشن و سرور در ایام شادى اهل بیت(ع) و ابراز حزن … امام رضا (ع) به ریان بن شبیب، که روز اول محرم به محضر آن حضرت شرفیاب شد، فرمود : … اشک، دل را سیراب می کند، عطش روح را برطرف می سازد، و نتیجه محبتی است …

امام هشتم تجلی رضایتمندی خدا است namanews.com | نما‌نیوز

www.namanews.com/news/109629/امام-هشتم-تجلی-رضایتمندی-خدا-است-

۲ دی ۱۳۹۳ ه‍.ش. – امام هشتم تجلی رضایتمندی خدا هستند پس نتیجه اینكه هم آن هایی كه ایشان را … مقام رضا طبق روایات بالاترین مقامات است؛ لذا در روایات تعبیر شده که اول اسلام، بعد … در صلوات مخصوص به امام هشتم گفته‌اند اینجور دعا کنید که: اللهم صلّ علَی علیِّ … حدیث داریم که هیچ مصیبتی نیست؛ الا اینکه اعظم آن به پیغمبران و امامان …

احادیث و روایاتی از امام رضا(ع) – فدویان امام رضا(ع) بجنورد

www.masume10.blogfa.com/cat-1.aspx

احادیث و روایاتی از امام رضا(ع):نتیجه خوش گمانی به خدا … هرکس که به خداوند گمان خوب و نیکو داشته باشد، خداوند هم بر طبق‌‌همان گمان خوب و حُسن ظن با او …. شيعه و نشانه هاى او …. به امام جواد(ع) عرض كردم: من ميان زيارت قبر جدّتان امام حسين(ع) وزيارت بارگاه …

چه شعری بر سنگ مرقد امام رضا(ع) نوشته شده است؟ – پایگاه …

reyhane.info/1391/10/8150/

امام رضا(ع) همچون پدران خود از شخصیتی ملکوتی و محبوبیتی فراگیر برخوردار بود … در روایات شیعه آمده است که مأمون به حضرترضا (ع) نوشت از راه بصره و اهواز و … این حدیث به جهت مسلسل بودن آن از ائمه اطهار (ع) تا حضرت رسول (ص) به سلسله ….. ابومنصور می گوید از آن زمان معتقد به مزار امام رضا(ع) شده است ومدام به زیارت آن حضرت می رود.

بيمارى ها و درمان آن ها از ديدگاه امام صادق (ع) – مؤسسه جهانى …

www.sibtayn.com › … › کتابخانه امام صادق (ع) › طب الصادق (ع)

۶ مهر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – ابوعبدالله صلوات الله عليه به من دستور داد كه آرد گاوَرس (ارزن ) را با آب كمون (11) بياميزيم و از آن تناول كنم . چنين كردم و اسهال من آرام گرفت . 7 – صداى …

سیر و سفر دراستان قم – حضرت معصومه (زندگی نامه. زیارت نامه …

qomseir.blogfa.com/post-20.aspx

حضرت رضا (ع) مي فرمايند : کسي که فاطمه معصومه را رد قم زيارت کند مثل آن است که مرا … ولي قادر و حتّي بزرگان و صلحا ،شيعه قم هم ، لايق نبودند عهده دار اين امر مهم شوند … پدر بزرگوار حضرت معصومه(ع) امام هفتم شيعيان حضرت موسي بن جعفر(ع) است كه …. از آنچه در بالا خاطر نشان شد نتيجه مي گيريم كه سن حضرت معصومه(ع) هنگام وفات، در …

شهادت امام رضا (علیه السلام) تسلیت باد – پایگاه اطلاع رسانی …

www.aja.ir/portal/Home/Default.aspx?CategoryID=764dacf2-cedc-4d63-8e56…

و چون در این تدبیر نتیجه ای نگرفت، و از امام رضا برای مردم میلی به سوی دنیا ظاهر … علامه مجلسی (ره) در «بحارالانوار» در باب اسباب شهادت امام رضا صلوات الله علیه به نقل …. و اتفاق شیعه را بر این مطلب، می توان بهترین دلیل بر شهادت امام رضا علیه السلام …. کنند، ولی طبق دستور مامون نشد و به آنچه که خود امام رضا علیه السلام فرموده بود، …

تیر ۱۳۸۶ – جهان نامرئی جن

www.jencom.blogfa.com/8604.aspx

طبق داستانهاي قديمي كه در بين مردم منطقه سينه به سينه گشته است اين دره شب هنگام … يك حديث :هنگامي كه لباس خود را از تن بيرون ميكنيد ، بسم الله بگوييد تا اجنه در شب ….. از امام رضا (عليه السلام) درباره نگينى كه از سنگ زمرد ساخته مى شود، پرسيدند؟ ….. داشته‌اند، نتيجه اين تشرف سوق دادن مردم است به نافله، عاشورا و زيارت جامعه، امور …

زندگينامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله عليها)

www.roshd.org/per/beliefs/?bel_code=88

در یکی از این گفتارها (که البته مورد اتفاق مسلمانان، اعم از شیعه و سنی است)، رسول … و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به … زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: ….. پس به نیکی مشخص می‌شود که رضا و خشنودی فاطمه (علیها السلام)، رضا و خشنودی …

اگر در شب به زیارت قبور رفتن مکروه است، پس چرا امام صادق …

www.pasokhgooyan.ir/node/7543

هنگامی که بر سر قبر شخص خاصی قرار گرفتیم، شایسته است طبق روایات … امام رضا(ع) می‌فرماید: «هر کسی که قبر برادر مؤمنش رازیارت می‌کند و دستش را بر قبر او … [7] این روایت برای اولین بار در میان کتاب‌های حدیثی شیعه؛ مانند «الدعوات» قطب الدین … از این نعمت‌ها تنافی داشته باشد که در نتیجه می‌توان به کراهت زیارت قبور رسید.

علامه مجلسی: صفحه اصلی

majlesi.net/

علّامه مجلسى و پدرش مجلسى اول نخستين دانشمندانى هستند كه احاديث شيعه را … رساله در سِهام (ارث)؛ 38- مناجات نامه؛ 39- رساله در زيارت اهل قبور؛ 40- ترجمه توحيد امام رضا عليه … ولی باید توجّه داشت که طبق تحقیقات استاد، دکتر سیّد ابراهیم مهدوی اصفهانی، در …. من در نتيجه مطالعات خود تمام علوم را در كتاب خداوند عزيز (قرآن مجيد) كه بهيچ وجه …

زندگانی امام زمان(عج) از نگاه امام رضا(علیه السلام) | پرسمان …

mahdaviat.porsemani.ir/content/زندگانی-امام-زمانعج-از-نگاه-امام-رضاعلیه-السلام

امام رضا (ع) به نحوه ولادت امام به عنوان نشانه و علامت امامت، این چنین اشاره فرمودند : …. ذکر اوصاف و شمایل حضرت مهدی (ع) که در روایات فراوانی از طریق شیعه و سنّی از ….. روایات وارده از ائمه معصومین ( صلوات الله علیهم اجمعین) همگی بر این مطلب که صاحب این …. بر طبق روایات، غیبت امام زمان عج یک سِرّ الهی است که علت قطعی آن تا زمان ظهور …

مشاهده لیست سوالات متداول – پدر مهربان :: امام، پدر مهربان است

www.kindfather.ir/html/index.php?module=سوالات%20متداول

در هنگام ظهور امام مهدی علیه السلام طبق برخی احادیث حضرت عیسی علیه السلام هم با امام زمان …. امام رضا علیه السلام نیز فرمود: « او هر سال در موسم حج شرکت می کند . …. نتیجه این که از میان فقها باید تنها به آن کسانی که مکتب امام زمان علیه السلام را ….شیعه مشتاق زیارت امام زمان علیه السلام است؛ لیکن اشتیاق و عشق به جز طلب کاری است.

ديدگاه اهل بيت(ع) درباره دشنامگويي و لعن صريح : حديث – …

www.eteghadat.com › صفحه اول › گنجینه ثـقلیـن › حديث

۱۱ فروردین ۱۳۸۸ ه‍.ش. – 3پست – ‏2 نویسنده

گويا امام صادق(ع) نگران بودند كه اگر چنين نامه اي توسط يك عالم سني به گروهياز … طبق اينروايت پيامبر اكرم(ص) از لعن صريح مشركان با ذكر نام، نهي فرمود تا … نكته ديگر درباره زيارت شريف عاشوراست كه در قديمي ترين نسخه آن عبارت« اللهم … دلایل عدم دشنام دادن را بیاوریم و نتیجه گیری کنیم که لعن جایز نیست !

دراحادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست

زیارت امام رضا و نتایج

زیارت امام رضا چه نتیجه ای دارد

طبق احادیث شیعه نتایج زیارت امام رضا چیست

طبق احادیث شیعه نتیجه زیارت امام رضا

نتایج زیارت امام رضا چیست

نتیجه زیارت امام رضا

نتیجه زیارت امام رضا چیست

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>