بهترین قرص برای درمان سر درد شدید

بهترین قرص برای درمان سر درد شدید

روش رمان سریع سردرد , درمان سریع سردردهای میگرنی , درمان فوری سردرد , مواد غذایی برای درمان سردرد وحشتناک

روشهاي درمان سردرد بدون دارو

بهترین روش مقابله با سردرد، در درجه اول پیشگیرى از وخیم شدن آن است. اگر جزء افرادى هستید که اغلب گرفتار سردرد هستند، بهتر است لیستى از تمام غذاهایى که ظرف چند روز یا چند هفته پیاپى خورده اید، تهیه کنید. سپس این لیست را به دقت بررسى کنید تا شاید رابطه اى میان مصرف غذایى خاص با بروز سردرد در خود بیابید.

خوردن پنیر، پرتقال، شکلات و قهوه با معده خالى مى تواند موجب بروز سردرد شود. همچنین کم آبى ، عدم فعالیت ورزشى و رژیم هاى سخت در سردرد موثرند.

اما خبر خوش این است که اگر سردردها با عارضه دیگرى همراه نباشند، به ندرت نشانه مشکلى جدى هستند. در حقیقت از هر چهار مورد سردرد، سه مورد در اثر گرفتگى ماهیچه هاى پشت، گردن و فک به وجود آمده اند.

درمان هاى تکمیلى اغلب دیدگاهى کلى نگر دارند: آنها جسم و ذهن را با هم مورد درمان قرار مى دهند و تنها به نشانه هاى بیرونى اکتفا نمى کنند. این نوع درمان ها را مى توان به موازات درمان هاى دارویى معمول اعمال کرد.

اگر از آن دسته افرادى هستید که معمولاً از سردردهاى مکرر رنج مى برند، ناامید نشوید. روش هاى طبیعى متعدد و متنوعى براى تسکین سردرد و یا حتى بهتر از آن، پیشگیرى از بروز سردرد وجود دارند که در اینجا به بعضى از آنها اشاره مى کنیم:
عطر
آروماتراپى (Aromatherapy)

کلمه “آروماتراپى” به معناى “درمان با بهره گیرى از بوى خوش” است. در این روش درمانى از روغن هاى معطر که منشاء گیاهى و طبیعى دارند و از گیاهان و درخت هاى گوناگون تهیه مى شوند استفاده مى شود. این روغن ها روى پوست ماساژ داده مى شوند و یا از طریق استنشاق استفاده مى شوند و به این طریق سیستم عصبى مربوط به تسکین درد را تحریک مى کنند.


روغن اسطوخودوس به طور اخص بر روى سردردها تأثیر گذار است. وان را با آب گرم پر کنید و چند قطره از روغن اسطوخودوس را در آن بریزید و دقایقى در آن بخوابید. این امر از بروز سردرد یا شدیدتر شدن آن جلوگیرى مى کند. اما اگر دچار سردرد هستید از این روغن براى کمپرس سرد استفاده کنید. پارچه اى را در ظرفى آب سرد که سه تا چهار قطره روغن اسطوخودوس در آن ریخته اید خیس کنید و سپس خوب بفشارید تا آب اضافى آن گرفته شود. با این پارچه شقیقه ها، پیشانى و گردن را پنج دقیقه کمپرس کنید. همچنین مى توانید دو قطره روغن اسطوخودوس را در یک نعلبکى کوچک حاوی روغن بادام شیرین یا آفتاب گردان بریزید و با این روغن شقیقه ها را ماساژ دهید.

اگر دچار اضطراب و استرس نیز هستید، روغن نعنا را نیز امتحان کنید.

اگر قصد دارید خودتان در خانه این کار را انجام دهید این روغن ها را پیش از مصرف مستقیم بر روى پوست، با روغن بادام شیرین رقیق کنید.
درمان گیاهى

بسیارى از داروها حاوى عصاره گیاهان هستند؛ مانند آسپرین که از پوست بید استخراج مى شود. اما در درمان هاى گیاهى، عصاره ها به شکل طبیعى خود و بدون افزودنى هاى دیگر استفاده مى شوند، از این رو به ندرت عوارض جانبى دربر خواهند داشت.

اگر دچار سردردهاى میگرنى هستید، خوردن برگ بابونه گاوى به صورت روزانه را امتحان کنید. این گیاه حاوى ماده اى است به نام پارتنولید (Parthenolide) که مى تواند حملات میگرن را دفع کند.

براى دردهاى ناشى از گرفتگى عضلات چاى نعنا یا رزمارى بنوشید. یک قاشق چای خورى رزمارى یا نعناى تازه و یا خشک را در یک فنجان آب جوش بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. سپس چاى را صاف کرده و سه بار در روز کمى از آن را بنوشید.
هومیوپاتى (Homeopathy)

هومیوپاتى با تعادل بخشیدن به سیستم انرژى در بدن، ناراحتى هاى فیزیکى گوناگون را درمان مى کند. درمان در این روش عبارت است از: بهره گیرى از موادى بسیار رقیق شده که در مقدار زیاد خود، عارضه مورد درمان را تولید مى کنند.

بعضى از مفیدترین مواد مورد استفاده براى رفع سردرد عبارتند از: بلادن (براى سردردهاى ضربانى)، ریشه یاس زرد (براى سردردهاى ناشى از گرفتگى عضلات پیشانى و گردن) و قهوه (براى سردردهایى که با احساس فشار در پیشانى و بى قرارى همراه هستند).
رفلکس پا
درمان بازتابى (Reflexology)

درمان بازتابى نوعى روش درمانى همراه با ماساژ است که در آن به نقاط خاصى در دست ها یا پاها فشار وارد مى شود. اگر چه در این روش تمام دست یا پا ماساژ داده مى شود، اما متخصص این شیوه درمانى، توجه بیشتر خود را به نقاطى که با عضو دردناک مرتبط است معطوف مى کند. این فشارها موجب تحریک گردش خون و جریان لنف در بدن
شده و پس از دریافت ماساژ احساس تجدید قوا را در فرد ایجاد مى کند.


یوگا

تمرینات یوگا براى آرامش روح، همراه با آسایش بدن طراحى شده اند و حالت و وضعیت بدن را نیز اصلاح مى کنند. به ویژه تکنیک الکساندر در یوگا براى اصلاح نحوه قرارگیرى بدن که خود مى تواند منشاء سردرد باشد، بسیار مفید است.
هیپنوتیزم

تأثیر هیپنوتیزم در رفع سردردهاى ناشى از گرفتگى عضلات به اثبات رسیده است، اما میزان اثرگذارى آن به تاثیر گرفتن فرد از هیپنوتیزم بستگى دارد.

 

روشهاي درمان سردرد بدون دارو – پارسی طب

fa.parsiteb.com › بیماریها

رتبه: ۳٫۵ – ‏۱۴ رأی

بهترین روش مقابله با سردرد، در درجه اول پیشگیرى از وخیم شدن آن است. اگر جزء افرادى هستید که اغلب گرفتار سردرد هستند، بهتر است لیستى از تمام غذاهایى که ظرف …

بهترین درمان سردرد کدام مسکن است؟ | سایت فوق تخصصی مغز …

gyrusclinic.com/بهترین-درمان-سردرد-کدام-مسکن-است؟/

۵ بهمن ۱۳۹۲ ه‍.ش. – بسیاری معتقدند بهترین درمان سردرد همان ساده ترین درمان آن یعنی استامینوفن است … کدئین به صورت خوراکی(قرص،‌کپسول، شربت) ، مقعدی(شیاف) و …

درمان سریع سردرد بدون دارو – نمناک

namnak.com/درمان-سریع-سردرد.p10878

رتبه: ۴٫۵ – ‏۲۴۳ نقد

درمان سریع سردرد و درمان سردردهای شدید و درمان سردردهای میگرنی ومواد غذایی برای درمان سردردرادر نمناک ببینید. … بهترینمواد غذایی برای درمان سردرد شامل: ماهی چرب:.

درمان سر درد بدون خوردن قرص – نمناک

namnak.com/درمان-سر-درد-بدون-خوردن-قرص.p1783

رتبه: ۴٫۴ – ‏۱٬۱۸۶ نقد

بیشتر افرادی که دچار سردرد می شوند برای درمان سریع این مسئله به خوردن انواع مسکن ها روی می آورند در … راه های طبیعی به جای مصرف قرص و مسکن برای درما ن سردرد.

سریع‌ترین راه های درمان سردرد – باشگاه خبرنگاران جوان

www.yjc.ir › اجتماعی › باشگاه شبانه

۱۲ شهریور ۱۳۹۲ ه‍.ش. – این راه یکی از بهترین و البته سریع ترین روش های درمان سردرد است. … سلام سردرد شدید چهار روزه منو گرفته چیکار کنم,وقتی که راه میرم انگار مغزم …

رهایی از سردردهای میگرنی – تبیان

www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=138583

۱۰ مهر ۱۳۸۹ ه‍.ش. – طیف متنوعی از داروها به طور ویژه ای برای درمان میگرن ها طراحی شده اند. … برای دست یابی به بهتریننتیجه می بایست به محض این که نشانه ها و علائم یک میگرن … یک ترکیب دارویی جدید(تنها به صورت قرص) از داروی sumatriptan و داروی … از افراد مدت زمان یک سردرد شدید را کاهش دهد، مخصوصا افرادی که کمبود منیزیم دارند.

چه قرص مسکنی،سردرد را کاهش می دهد؟ – سیمرغ

seemorgh.com › سلامت › اخبار پزشکی سلامت

۲۸ فروردین ۱۳۸۹ ه‍.ش. – هنگامی که دچار سر درد می شوید، به چه قرص مسکنی روی می آورید؟آیا می دانید چه قرصی … از شایع‌ترین علائم بیماری میگرن سردردهای بسیار شدید و حالت تهوع است. … درمان سردرد به طور طبیعی …. ویدکس راه حلی برایبهترین شنیدن.

4 درمان طبیعی سردرد – بیتوته

www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/natural-treatment-headaches.html

سردرد,داروی سردرد,داروی گیاهی سردرد,علت سردرد,سردرد شدید,درمان سردرد عصبی,انواع سردرد … در این مطلب کوتاه شما را با چند روش طبیعی درمان سردرد آشنا می‌کنیم.

سردرد شدید میگرن ،اورژانس داخلی مغز و اعصاب migren

rs272.vcp.ir/0…/554892-سردرد-شدید-میگرن-،اورژانس-داخلی-مغز-و-اعصاب-migren.ht…

انتخاب :دکتر رحمت سخنی از مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه … گرچه اکثر موارد میگرن می تواند شدید باشد ولی هرسردرد شدیدی میگرن نبوده و گاهی سردرد میگرن … سولفیت مانند غذاهای کنسرو شده، انواع شراب ها، سوسیس، کالباس و سایر گوشت های فرآوری شده. … برای کاهش حملا ت میگرن بعضی از بیماران از روش های دیگر مثل یوگا، …

قرص میگرن | میگرکسترا داروی درمان سردرد میگرن مزمن حاد

www.migrextra.com › میگرکسترا

۱۳ آذر ۱۳۹۴ ه‍.ش. – خانه / میگرکسترا / قرص میگرن |داروی میگرکسترا درمان میگرن … یک قرص (1) میگرکسترا را بمحض اینکه متوجه علائم سردرد شدید، و یا بعد از شروع حمله مصرف …. سردرد میگرن | سردرد و درد صورت ، انواع سردرددرمان سردردمیگرن.

آیا بهترین دارو برای درمان سردرد استامینوفن کدئین است؟

irmind.com/component/content/article/260.html

۲۶ خرداد ۱۳۹۱ ه‍.ش. – استامینوفن کدئین یکی از مسکن های مخدر است که برای بهبود درد مفید است … خدمات درمان انواع سردرد و میگرن با روش بیوفیدبک بصورت اختصاصی.

اولین داروی گیاهی برای درمان قطعی سینوزیت،بهبود میگرن …

nikoosefat.com/اطلاعات-پزشکی-و-گیاهی-نیکوصفت/درمان-داروی-گیاهی-سردرد/

سردرد. انواع سردرد سردرد به دو دسته اولیه و ثانویه تقسیم می‌شود. سردردهای اولیه … هستند: سردرد یک طرفه، کیفیت ضربان دار، شدت متوسط یا شدید، تشدید سردرد با راه …

زنجبیل و درمان سر درد های شدید – علم روز

science1.persianblog.ir/tag/زنجبیل_و_درمان_سر_درد_های_شدید

زنجبیل در عطاری های قرون وسطی جایگاه خاصی داشت و از آن برای درمان تهوع و نفخ استفاده می شد. … از انواع زنجبیل، انواعهندی، آفریقایی و جامائیکایی دارای ارزش بالا بوده، و نوع ژاپنی … جهان برای درمان سردرد، تهوع و اختلالات عصبی مورد استفاده قرار می‌گرفته است … یکی از طریق فرایند خودکشی و در روش دیگر سلول ها خود را هضم می‌کنند.

درمان گیاهی سردرد شدید – لینک به سایت اصلی الو دکتر

www.alodoctor.ir/question/search/7329/درمان-گیاهی-سردرد-شدید

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ه‍.ش. – علت و درمان سردرد شدید با طب سنتی را بفرمایید؟ … موثرترین روش های طبیعی برای درمان سردرد. آب زنجفیل: در زمان قدیم از این گیاه ضدالتهابی برای رفع سردرد استفاده می … بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

داروهای موثر در سردرد – مجله پزشکی مادر

www.ir-med.com/pharmacology/item/3833-داروهای-موثر-در-سردرد

۱۹ شهریور ۱۳۹۳ ه‍.ش. – در اینجا به ارائه فهرستی از داروهای تسکین دهنده سردرد هم به شکل تجویزی و نسخه … به طور ترکیبی با استامینوفن و کافئین برای درمان سردردهای شدید استفاده می شود. … از انواع این دارو که عموماً برای میگرن استفاده می شود، می توان به این نمونه ها اشاره کرد، … موثر ترین آنها نیز داروی ضد افسردگی تریسایکلیک است.

با سردرد عصبی چه کنیم؟ – مهمترین اخبار ایران و جهان

vista.ir/article/272992/با-سردرد-عصبی-چه-کنیم؟

شدت سردرد های عصبی از خفیف تا شدید است و گاهی بیش از میگرن باعث … درمان اگر گاهی دچار سردردهای عصبی می شوید یک مسکن بدون نسخه احتمالا به رفع آن کمک می کند … بهترین موقع برای تسکین سردردهای عصبی زمان شروع و پیش از شدید شدن آن است … علاوه بر مصرف دارو ، روش های دیگری نیز برای تسکین این نوع سردرد ها وجود دارد.

درخواست : بهترین دارو و علاج سریع سردرد های میگرنی چیست ؟ …

forum.p30world.com › … › علم و آموزش › موضوعات علمی › پرسش و پاسخ پزشكي

۱۶ فروردین ۱۳۸۸ ه‍.ش. – 12پست – ‏9 نویسنده

جدیداً سردرد هام زود بزود اتفاق می افتن و خیلی شدید و غیر قابل تحمل هستن واسه همین می … خواب در اتاق آرام ، بدون نور و صدا (بهترين درمان به نظرمن)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>